وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام و انقلاب اسلامی است
1399/7/14
امام جمعه مریوان:
وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام و انقلاب اسلامی است
امام جمعه مریوان گفت: در شرایط حساس امروز، وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام و انقلاب اسلامی است چرا که حفظ انقلاب اسلامی از پیروزی آن مهم‌تر است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا مصطفی شیرزادی پیش از ظهر امروز در همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعت شهرستان‌های مریوان و سروآباد که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مریوان برگزار شد، اظهار کرد: مردم کردستان به ویژه مریوان همه نظام‌دوست و مذهبی هستند.
وی تصریح کرد: در شهر و همه روستاهای این شهرستان مرزی امامان جمعه مشغول به خدمت بوده و نماز جمعه در دو نقطه شهر و در تمام روستاها برگزار می‌شود.
امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: مردم این خطه انسان‌های بسیار متدین و مذهبی هستند و در انجام وظایف دینی خود کوچکترین کوتاهی نمی‌کنند.
ماموستا شیرزادی افزود: مردم مریوان برای ادای نماز جمعه به خاطر کمبود زیرساخت‌های لازم و کم بودن گنجایش مسجد جامع فعلی مجبور هستند در خیابان نماز بخوانند.
وی تصریح کرد: در صدد احداث مسجد جامع جدید در این شهرستان هستیم زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع تعیین شده و کارهای زیربنایی نیز در آن انجام گرفته که از نماینده ولی فقیه در استان تقاضا داریم که مردم این شهرستان را در انجام این کار ارزشمند و ضروری کمک کنند.
عشق به نظام و ولایت با خون مرزداران مریوان عجین است
ماموستا شیرزادی با بیان اینکه عشق به نظام، ولایت و کشور با خون مردم مرزدار مریوان عجین شده است، گفت: در دوران انقلاب و دفاع مقدس چون ماموستاها و روحانیون در روستاها و شهر به مردم ابلاغ کرده بودند که حب به وطن نیمی از ایمان است مردم برای رفتن به جبهه‌ها سر از پا نمی‌شناختند.
وی خاطرنشان کرد: آمار شهدا، جانبازان، آزادگان و جاویدالاثران این شهر نسبت به جمعیت این شهرستان کوچک مرزی بسیار زیاد است و همه اقشار مردم از خرد و کلان برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های دینی در طول هشت سال جنگ تحمیلی با تمام وجود ایثار و از خودگذشتگی کردند.
امام جمعه مریوان تصریح کرد: مردم این خطه مرزی در راه دفاع از تمامیت ارضی در این نقطه صفر مرزی با جان و مال ایثار کردند، حتی کسانی که توان حضور در خط مقدم را نداشتند با گذشت از مال و تقدیم داشته‌های خود به رزمندگان در جبهه‌ها امدادرسانی می‌کردند.
ماموستا شیرزادی افزود: وحدت کلمه به عنوان یکی از مهم‌ترین و بارزترین مولفه‌های پیروزی انقلاب اسلامی در مریوان مثال‌زدنی است و با همین وحدت کلمه دست دشمنان را از خاک کشور در مرزهای غربی کوتاه کردیم.
وی به محور اصلی برگزاری این همایش «آسیب‌شنایی و خطرات عادی‌سازی روابط کشورها با اسرائیل غاصب» اشاره کرد و گفت: امروز در گوشه و کنار جهان شاهد هستیم که برخی کشورهای اسلامی و غیراسلامی با غده سرطانی، اسرائیل دست همکاری می‌دهند.
اسلام هرگونه همکاری با اسرائیل را منع کرده است
امام جمعه مریوان تصریح کرد: اسلام هرگونه همکاری با اسرائیل و دشمنان دین را منع کرده است و خداوند از اسرائیل به عنوان بزرگترین دشمن مکتب پیامبر خاتم نام برده است.
ماموستا شیرزادی اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به ایمانداران می‌فرماید از دوستی با دشمنان دین پرهیز کنید چرا که دشمنی آنها با دین اسلام هرگز پایانی ندارد.
وی با بیان اینکه وحدت در شرایط حساس امروز مهم‌ترین نیاز جهان اسلام است، عنوان کرد: نیاز امروز به وحدت از زمان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و غیره بیشتر بوده است چرا که حفظ انقلاب اسلامی از پیروزی آن مهم‌تر است.
وی از نماینده ولی فقیه در کردستان خواست؛ جلوی کسانی که قصد ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی دارند، بگیرد و اجازه هیچ نوع تفرقه‌افکنی را ندهد.
امام جمعه مریوان به حضور همیشه در عرصه مردم ولایت‌مدار مریوان و سروآباد در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز گریزی زد و گفت: مردم ولایت‌مدار و انقلابی این شهرستان‌های مرزی با وجود تمام هجمه‌های تبلیغی و فکری دشمنان با حضور پررنگ خود در صحنه استکبار و نظام سلطه را به زانو درآورده‌ایم.
حضور حداکثری مردم در عرصه‌های سرنوشت‌ساز موجب یاس دشمنان است
ماموستا شیرزادی اذعان کرد: مردم فهیم این خطه در عرصه‌های سیاسی که دشمنان در بوق و کرنا از مردم می‌خواهند شرکت نداشته باشند پوزه آنها را به خاک مالیده و با حضور حداکثری خود موجب ناامیدی و یاس دشمن در رسیدن به اهداف ضدانقلابیشان شده‌ایم.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر سال ۸۸ به کردستان فرمودند کسانی که عاملا یا ظاهرا، سهوا حرف و حرکتی که بوی تفرقه بدهد را انجام دهند این حرام شرعی و آب در آسیاب دشمن ریختن است.
امام جمعه مریوان گفت: امام راحل(ره) و رهبر فرزانه انقلاب همواره بر توجه مسلمانان از شیعه و سنی به حفظ وحدت و دوری از تفرقه تاکید فرموده‌اند و از وحدت به عنوان مهم‌ترین مولفه پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نام می‌برند.
بیکاری مهم‌ترین مشکل امروز در جامعه است
ماموستا شیرزادی در ادامه با تاکید بر ضرورت رفع مشکل بیکاری به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه گفت: متاسفانه امروز با شمار زیادی از جوانان تحصیلکرده بیکار در جامعه مواجه هستیم.
امام جمعه مریوان اضافه کرد: بیکاری جوانان سرمنشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر است لذا باید برای رفع بیکاری تدابیر لازم از سوی مسئولان اندیشده شود.
ماموستا شیرزادی افزود: خدمت به مردمی که در راه پیروزی انقلاب و دفاع مقدس از تمام زندگی خود گذشته‌اند واجب است مردم ما همان مردم مدافع انقلاب هستند که مسوولان برای ایجاد رفاه و رفع مشکلات اقتصادی جامعه چاره‌اندیشی لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه ملت ایران با وجود تمام سختی‌ها و فشارهای اقتصادی و غیره با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب ذره‌ای از اعتقادات و وفاداری به نظام و ولایت زاویه نگرفته‌اند، عنوان کرد: مردم از برخی کم‌کاری‌ها و مشکلات اقتصادی و غیره انتقاد دارند، اما هرگز دست از ارزش‌های انقلاب نمی‌کشند.
وی افزود: با نگاهی به انقلاب‌ها و کودتاهایی که در طول تاریخ در دنیا اتفاق افتاده می‌بینیم به خاطر عدم همراهی مردم خیلی زود از بین رفته‌اند اما ملت ایران ۴۲ سال است محکم‌تر از روزهای آغازین پیروزی این نظام پشت انقلاب خود ایستاده‌اند مسئولان باید سپاس‌گذار چنین مردم وفادار و همیشه در صحنه‌ای باشند.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی و شرایط کرونایی امروز تنها مختص به کشور و جامعه ما نیست، اما این ضرورت وجود دارد که مسئولان با اتخاذ سیاست‌های مناسب و مدیریت بهتر بر ظرفیت‌ها اجازه ندهند بیش از این کمر اقشار نیازمند و سطح پایین جامعه در زیر فشارهای اقتصادی خرد نشود.
انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها