مشکلات اقتصادی با برنامه‌ریزی درست مسئولان و همراهی جامعه حل می‌شود
1399/7/16
امام جمعه موقت سروآباد:
مشکلات اقتصادی با برنامه‌ریزی درست مسئولان و همراهی جامعه حل می‌شود
امام جمعه موقت سروآباد گفت: مشکلات اقتصادی با برنامه‌ریزی درست مسئولان و همراهی جامعه حل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستاسید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع سروآباد، اظهار کرد: استان کردستان به ویژه شهرهای مریوان و سروآباد ماموستاهای زیادی داشته و خدمات زیادی به جامعه ما کرده‌اند، ولی متاسفانه قدر آنها را نمی‌دانیم.

وی خاطرنشان کرد: کرونا و مشکلات اقتصادی دو چیزی است که این جامعه را با خودش سرگرم کرده است.

 امام جمعه موقت سروآباد افزود: از خداوند می‌خواهیم به فضل و رحمت خودش این دو مصیبت را از سر جامعه بشری بکند.

وی با بیان اینکه قرآن برای راهنمایی و هدایت انسان‌ها از سوی پروردگار نازل شده است، گفت: انسانها باید از قرآن پند و نصیحت بگیرند کسانی که به دستورات قرآن عمل نمی کند دچار مصیبت و بلا می‌شوند.

امام جمعه موقت سروآباد گفت: پیامبر اسلام در یکی از غزوه‌ات در منطقه ای بودند، دستور داد سریع حرکت کنید زیرا  این منطقه محل عذاب قوم لوط است حتی می فرماید از آب چشمه های آنجا نخورید.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد جهان گفت: امروز جامعه بشری از یک سو در گیر ویروس منحوس و کشنده کرونا هستند و از سوی دیگر گرانی باعث نگرانی مردم شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی به فضل و کرم خود نگاه رحمتش را به جامعه بشری بیندازد و هرچه زودتر شر این ویروس خطرناک را از جامعه بشریت ریشه کن نماید.

امام جمعه موقت سروآباد با تاکید براینکه مشکلات اقتصادی فقط مختص به کشور ما نبوده و قطعا حل خواهد شد، گفت: ما در این کشور در دوران‌های مختلف شرایط سخت‌تر از این وضعیت را پشت سر گذاشته‌ایم.

ماموستا حسینی تصریح کرد: مردم باید با اتحاد و در کنار هم بودن زمینه را برای رفع مشکلات فراهم کنند و مسئولان نیز در راستای رفع مشکلات به صورت جدی برنامه‌ریزی و چاره‌اندیشی نمایند.

به گفته وی، در طول تاریخ بشریت انواع مرض‌ها، قحطی، گرانی و غیره وجود داشته و در مقاطعی به انسان‌ها فشار آورده است اما بلاخره چاره درمان آن پیدا شده است.


آخرین کتاب ها