اتحاد رمز پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است
1399/7/16
امام جمعه بانه
اتحاد رمز پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است
امام جمعه بانه گفت:اتحاد رمز پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: درود خداوند بر روح تمام شهیدان خصوصا شهیدان استان کردستان که با تقدیم خون خود امنیت را به ما ارمغان آوردند.

وی افزود: خداوند خطاب به پیامبر(ص) می‌فرماید بهترین مخلوق من در بین جامعه بشری کسانی هستند که شهادت می‌دهند که خداوند یکی است و شریک  وهمتا ندارد و پیامبر(ص) رسول و فرستاده اوست و کار نیک انجام می‌دهند و اگر زمانی کاربدی انجام دهند زود از کرده خود پشیمان شده و توبه می‌کنند‌

امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: بدترین انسان‌ها از دیدگاه پروردگار افرادی هستند که مطیع امرنفس خویش هستند.

وی افزود: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند که بهترین امت من کسانی هستند که با دیدن اوخدا را به یاد می‌آوری، از سخنان بهره مند و با کردارش به راه راست کشیده شوید.

وی از مهربانی به عنوان خمیر مایه هرچیزی نام برد و عنوان کرد: بهترین شخص کسی است که خشم خود را فرو می‌برد و به اطرافیانش نفع می‌رساند.

امام جمعه بانه اضافه کرد: بهترین همسایه کسی است که آبروی همسایه اش را حفظ می‌کند واگرعیبی داشت آن را بپوشاند وبا خوشی آنها خوشحال و با ناراحتیشان ناراحت شود.

ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس اوج افتخارات مردم ایران بود.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما تا قبل از پیروزی انقلاب زیر سلطه استکبار بود و دشمنان ازایران باج میگرفتند.

وی اضافه کرد: ملت ایران به برکت اتحاد و یکپارچگی توانستند در برابر رژیم شاه بایستند و با دست خالی هم در هشت سال جنگ تحمیلی دشمنان تا دندان مسلح را به زانو درآوردند.


آخرین کتاب ها