زکات از ارکان دین مقدس اسلام است/پرداخت زکات حب میان مردم را افزایش می دهد
1399/7/16
امام جمعه موقت دیواندره:
زکات از ارکان دین مقدس اسلام است/پرداخت زکات حب میان مردم را افزایش می دهد
امام جمعه موقت دیواندره گفت: زکات از ارکان دین مقدس اسلام است و محبت میان ثروتمندان و نیازمندان را ایجاد و بغض و حسد و کینه را از بین می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا سید امجد قضایی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: سالروز هجرت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) از عراق به پاریس که مژده حرکت انقلاب را به ملت مسلمان ایران  بر حکومت ستم شاهی و نجات از زیر سلطه استکبار جهانی است را تبریک میگویم.

 امام جمعه موقت دیواندره با تبریک روز نیروی انتظامی به تمام نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی، عنوان کرد: نیروی انتظامی حافظ امنیت و مال و ناموس مردم هستند.

ماموستا قضایی روز دامپزشکی و روز روستا و عشایر را به زحمتکشان اداره دام پزشکی مردم و عشایر  روستانشینان را تبریک گفت: و افزود:  تمام نعمتهایی که در اختیار ما قرار دارد باید به شیوه زیبا و خدا پسندانه مورد استفاده قرار دهیم و از اسراف و زیاده روی دوری کنیم.

 امام جمعه موقت دیواندره اظهار کرد: خدا می فرماید: خداوند انسان های اسراف کننده را دوست ندارد.

ماموستا قضائی از مردم خواست در مصرف برق صرفه جویی کنند و حدتعادل را در نظر بگیرند، وی خاطرنشان کرد: در زمانی که مصرف انرژی برق کمتر است از لوازم سنگین اعم از لباسشویی و جاروبرقی و غیره استفاده نکنند تا دچار کمبود برق و خاموشی نشویم.

وی خطاب به حاضرین در مسجد عنوان کرد: شما را به تقوا و پرهیز از گناه دعوت می کنم چرا که بهره گرفتن از تمام مسائل دینی در سایه تقوا تحقق پیدا می کند.

 امام جمعه موقت دیواندره اضافه کرد: یکی از محورهای با اهمیت شناخت و معرفت است.

ماموستا قضائی افزود: خدای متعال احکام و حلال و حرام و فرایض و حد و حدود را واجب فرموده است. که هیچ شک و تردیدی در این نیست که حکم شریعت بدون حکمت و بدون هدف نیست.

وی با بیان اینکه هیچ چیز بدون دلیل خلق نشده است، گفت: یکی از اسم های پروردگار حکیم است به این معنی که آفرینش و اوامر خدا بدون حکمت نیست.

وی خاطرنشان کرد: برای عبادت و احکام اسلامی که جنبه عبادت دارد دلیل ها و اهدافی در قرآن برای امت خاتم انبیا حضرت محمد مصطفی(ص) بیان فرموده است.

 امام جمعه موقت دیواندره در ادامه تصریح کرد: نماز نخستین چیزی است که خدا بر امت پیامبر فرض فرموده است؛ نماز موجب دوری انسان از گناه می شود.

ماموستا قضایی با بیان اینکه نماز اساس تقوا است، اذعان کرد: ثمره نماز خاشعانه، اعمال نیک است و نماز موجب نجات انسان  از آتش جهنم می شود.

وی به فلسفه زکات هم گریزی زد و خاطرنشان کرد: زکات حق معلوم است بر فرد مسلمان مالدار که خدا بر او زکات را واجب فرموده است.

 امام جمعه موقت دیواندره اظهار کرد: زکات از ارکان دین مقدس اسلام است و محبت میان ثروتمندان و نیازمندان را ایجاد و بغض و حسد و کینه را از بین می برد.

وی با بیان اینکه اداء زکات شکر نعمت و به جا آوردن امر پروردگار است، خاطرنشان کرد: محبت به هم نوع در این مقطع زمانی که تورم در حد بالایی قرار گرفته و تحریم های ظالمانه از طرف آمریکا بر ملت ایران اسلامی تحمیل شده، ضروری است.


آخرین کتاب ها