مریوان و سروآباد همیشه محل پرورش علمای بزرگ و مهد علم بوده است
1399/7/16
فرماندار مریوان:
مریوان و سروآباد همیشه محل پرورش علمای بزرگ و مهد علم بوده است
فرماندار مریوان گفت: مریوان و سروآباد در طول تاریخ همواره محل زندگی و رشد علمای بزرگی بوده است که در نهایت سادگی خدمات بزرگی را به دین مبین اسلام، مردم و حتی کل مسلمانان ارائه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، آرتیکاس اقبال پیش از ظهر امروز در همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعت شهرستان‌های مریوان و سروآباد که هم‌اکنون با حضور نماینده ولی فقیه در مریوان در حال برگزاری است، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی یکی از دغدغه‌های جامعه روحانیون است که امیدواریم با حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان رفع شود.

وی اضافه کرد:‌ توجه بیشتر به رفاه روحانیون و علمای دینی در این شهرستان‌ها به ویژه در شرایط اقتصادی امروز ضروری است و باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف بستر ارتقای رفاه و معیشت جامعه روحانیون فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: باید با روش‌های مختلف بنیه اقتصادی جامعه روحانیت در استان قوی شود تا بدون دغدغه بتوانند به رسالت خود در مسیر ترویج و تبلیغ دین و آموزه‌های دینی بپردازند.

فرماندار مریوان پیشنهاد کرد، تعدادی از روحانیون اهل سنت که دارای تحصیلات و سوابق تجربی خوبی هستند در دانشگاه‌ها، دادگستری و سایر جاهایی که می‌توانند منشا خدمات باشند، بکارگیری شوند.

وی در پایان با تاکید براینکه مریوان و سروآباد همیشه محل پرورش علمای بزرگ و مهد علم بوده است، گفت: این دو شهرستان‌ مرزی در طول تاریخ همواره محل زندگی و رشد علمای بزرگی بوده است که در نهایت سادگی خدمات بزرگی را به دین مبین اسلام، مردم و حتی کل مسلمانان ارائه کرده‌اند.


آخرین کتاب ها