اربعین حسینی از شعائرالله است/ اربعین تقویت کننده وحدت شیعه و سنی است
1399/7/19
علمای اهل سنت کردستان:
اربعین حسینی از شعائرالله است/ اربعین تقویت کننده وحدت شیعه و سنی است
علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ اربعین امام حسین جز ایام الله و شعائرالله است اگرچه شیوع کرونا ویروس مانع برگزاری راهپیمایی اربعین شد اما ارادت مسلمانان و آزادی خواهان جهان به امام حسین و مکتب الهی ایشان تمام شدنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شفعی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس،  اسلام دارای برنامه های متعدد است و هر یکی از برنامه های اسلام مکمل و متمم برنامه های دیگر آن است و هیچ کدام به تنهایی نمی تواند روح و محتوای اسلام را معرفی کند.

اربعین حسینی، یکی از شعائر اساسی سیاسی و مدنی در بستر مکتب محمدی برای بیداری اسلامی و نجات بشریت است که تا هنوز هیچ شخصی، دولتی و حتی دینی نتوانسته حدود بیست میلیون جمعیت را از سرتاسر جهان و فراتر از وابستگی های نژادی و گرایشی و... بر محور واحد به گردش درآورد.

امروز نه تنها مسلمانان حتی مسیحیان، یهودیان و همه آزاد اندیشان بر این باور و دیدگاه رسیده اند که امام حسین(ع) تنها الگویی می تواند باشد که برای همه درس آزادی، برادری و برابری بدهد و بدون هیچ ملاحظه گرایشی، نجات انسانیت را صدا بزند.

 اربعین حسینی به عنوان محور درس آموزی برای آزادانه اندیشیدن، آزادانه زیستن و مسالمت آمیز رفتن است بیش از هزار و 400 سال است که در روز اربعین حسینی میلیون ها انسان از هر قوم و نژاد و از هر مذهب و مکتبی و از سراسر جهان گرد هم می آیند تا با امام حسین(ع) تجدید بیعت کنند و یا هم از اقصی نقاط عالم بر گرد مزار امام حسین(ع) جمع می شوند تا درس آزادی، برادری، برابری و عزت طلبی بگیرند.

اگرچه شیوع کرونا ویروس اربعین حسینی امسال را همچون بسیاری از برنامه های دینی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و ...دستخوش خود قرار داد اما هرکس در گوشه و کنار درس عاشقی را در مکتب سالار شهیدان به گونه ای مشق کردند و با خدمت به همنوع از توزیع بسته حمایتی گرفته تا اهدای خون و غیره نشان دادند که درس آموختگان این مکتب الهی هستند.

اهل سنت ارادت خاصی نسبت به خاندان رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) دارند و حضور اهل‌ سنت در پیاده‌روی اربعین و همچنین پذیرایی از کاروان‌های زائران اربعین حسینی در طول تاریخ گواه این موضوع است.

علمای اهل سنت کردستان به عنوان منادیان فکری جامعه معتقد هستند، قیام امام حسین(ع) برای مبارزه با ظلم ظالمان و مستکبران به وقوع پیوست و اربعین حسینی ادامه دهنده این خط است و در راستای تجدید تعهد مسلمانان و آزادی خواهان جهان در طول تاریخ ترسیم شده است.

 


آخرین کتاب ها