امام حسین نماد استکبارستیزی و احیاگر ارزشهای دین است
1399/7/19
امام حسین نماد استکبارستیزی و احیاگر ارزشهای دین است
امام جمعه مریوان اظهار کرد: عشق و ارادت قلبی اهل سنت به پیامبر و اهل بیت ایشان ریشه ای بوده و این موضوع در اثار و کتب به جا مانده از پیروان این مذهب در طول تاریخ نمود داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین به نقل از خبرگزاری فارس، ماموستا مصطفی شیرزادی خاطرنشان کرد: اهل سنت همواره به زیارت اهل‌ قبور و به‌ویژه صالحین و بزرگان دین اعتقاد داشته اند و با وجود توطئه های متعدد دشمنان هرگز دست از این اعتقاد نکشیده اند.

وی در ادامه با اشاره به مکتب انسان ساز امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) نماد استکبار ستیزی و احیاگر ارزش های دین اسلام هستند و  مکتب و راه ایشان موجب سعادتمندی تمام مسلمانان و آزادیخواهان جهان است.

وی با بیان اینکه عاشورا و اربعین امام حسین(ع) متعلق به همه مسلمانان جهان اسلام است، گفت: برگزاری مراسمات عاشورا، تاسوعا و به ویژه اربعین حسینی در طول بیش از یک هزار و 400 سال با حضور میلیون ها مسلمان و آزاده جهان نشان از عمق و ریشه دار بودن این مکتب الهی است.

وی تصریح کرد: اربعین حسینی در تقویت وحدت و اتحاد شیعه و سنی نقشی تعیین کننده داشته است و حضور میلیون ها مسلمان در راهپیمایی اربعین عظمت و اتحاد جهان اسلام را به رخ دشمنان این دین می کشاند.

ماموستا  شیرزادی گفت: امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا این همبستگی به شیوه متفاوت‌تر برگزار شد و دلداران و عاشقان مکتب امام حسین(ع) در سراسر کشور با انجام نذرهای خود در قالب پخش بسته های حمایتی به نیازمندان در این شرایط کرونایی کمک کردند.

وی گفت:  طبق گفته‌های مسئولان سلامت و بهداشت تجمع افراد صلاح و جایز نیست زیرا موجب گسترش این بیماری و بروز آسیب‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می‌شود و چه بسا ممکن است پیامدهای ناگواری را در پی داشته‌ باشد و در این شرایط حفظ جان مسلمانان به عنوان اصل مهم و مورد توجه این دین الهی اهمیت بسیار زیادی دارد.

ماموستا شیرزادی افزود: اگرچه شیوع کرونا ویروس این حرکت عظیم و بسیاری از برنامه های دینی ما مسلمانان را دستخوش تغییر قرار داده اما اصل مراسم اربعین امسال، بر سلامتی امت اسلام است به امید خدا در سایه همراهی همه مردم و تلاش متولیان این شرایط بلاخره تمام خواهد شد و سلامت به جامعه بر می گردد و اربعین های با شکوه را دوباره در پیش خواهیم داشت.


آخرین کتاب ها