اربعین حسینی از شعائرالله است
1399/7/19
اربعین حسینی از شعائرالله است
امام جمعه اهل سنت قروه اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم به چهار ماه حرام و جایگاه و عظمت این ماه ها اشاره می کند و خونریزی و قتل و جنگ در این 4 ماه حرام بیان کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین به نقل از خبرگزاری فارس ماموستا هاشم نوری با بیان اینکه ماه محرم  یادآور مسائل تلخی برای امت اسلام است، گفت: شهادت امام حسین(ع)، اهل بیت و یارانش در دشت کربلا و برگزاری مراسم چهلم این عزیزان با تاریخ اسلام گره خورده است و همواره مورد توجه بوده است.

وی تصریح کرد: در این میان ارادت اهل سنت به اهل بیت پیامبر اسلام مثال زدنی است مردم کردستان هر ساله همزمان با ایام محرم سیاه پوش می‌شود و در حزن و اندوه سالار شهیدان عزاداری می‌کنند و در کنار سایر مسلمانان جهان اربعین حسینی را با شرکت در پیاده روی و خدمات رسانی و پذیرایی از زائران کربلا در مواکب مختلف گرامی می دارند.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: امام حسین با توجه به جایگاه بلندی که در دین اسلام دارد این طبیعی است که وقتی مناسبت عاشورا تاسوعا و خاصتا اربعین که مسلمانان از اکثر نقاط دنیا در کنار هم در این همایش حضور پیدا می کنند در واقع یادواروی مهم در مورد عظمت قیام امام حسین(ع) است.

وی اذعان کرد:  اربعین امام حسین جز ایام الله و شعائرالله است و به همین دلیل با گذشت بیش از هزار و 400 سال هر سال با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود.

ماموستا نوری تصریح کرد: اگر چه شیوع کرونا ویروس امسال برنامه‌های ایام محرم را به نوعی دستخوش خود قرار داده است اما آنچه از فضای شهرها و در بستر فضای مجازی مشاهده می‌شود تلاش اقشار جامعه برای برگزاری برنامه‌های در خور شأن این ایام است.

وی گفت: امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا  اکثر مسئال دینی و مذهبی مانند سفر حج و نمازهای جمعه و جماعت و پیاده روی اربعین و غیره انجام نشد اما حرکت های زیبایی که در این ایام در زمینه توزیع بسته های کمک مومنانه، خدمات رسانی گروه های جهادی، حضور اکیپ های درمانی در مناطق محروم و غیره شاهد بودیم نشان از عظمت و برکات بی انتهای اربعین حسینی و مکتب سالار شهیدان دارد.

وی خاطرنشان کرد: این جلوه های زیبا بیانگر این است که مکتب و دانشگاه امام حسین(ع) مکتب عظیم و بزرگی است که هیچ دشمنی را یارای مقابله با آن نیست و اگر عاشقان زیارت سالار شهیدان به خاطر کرونا از طی این طریق محروم شدند اما با انجام کارها و نذورات دیگر ارادت قلبی خود را به امام حسین و اهل بیت و یارانشان نشان دادند.

 


آخرین کتاب ها