زندانی شدن رژیم صهیونیستی در دیواره آهنین خود
1399/7/20
زندانی شدن رژیم صهیونیستی در دیواره آهنین خود
رژیم صهیونیستی پیش از این مدعی بود که در ادامه رویکرد توسعه طلبی خود از نیل تا فرات را می گیرد اما در صحنه عمل با جبهه مقاومتی رو به رو شد که عملا این رژیم را در دیواره آهنین خود زندانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، قران کریم بسیار زیبا اشاره می کند «وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَ كانُوا شِيَعاً ....» ای مسلمانان چرا این عشق و مودت را ارزان می فروشید و با دشمنان خود متحد می شوید.

کشورهای جهان اسلام در حالی با مشکلات ناشی از مواجهه با نظام سلطه دست و پنجه نرم می کنند که کشورهایی همچون امارات و بحرین با امضای قرارداد صلح و سازش با رژیم صهیونیستی به عنوان هم پیمان آمریکا، این رژیم را به هدف خود یعنی ضربه زدن به اتحاد و همگرائی مسلمانان جهان نزدیک کرده اند. رژیم صهیونیستی پیش از این مدعی بود که در ادامه رویکرد توسعه طلبی خود از نیل تا فرات را می گیرد اما در صحنه عمل با جبهه مقاومتی رو به رو شد که عملا این رژیم را در دیواره آهنین خود زندانی کرد. روند عادی سازی رابطه با صهیونیست ها تحت هدایت مستقیم آمریکا و بریتانیا صورت می گیرد. این کشورها می خواهند با مشرعیت بخشی به اسرائیل و عادی سازی رابطه کشورها با این رژیم امنیت آن را تامین کرده و جای پای خود را در منطقه خاورمیانه محکم تر نمایند.

ملت مسلمان امروزه باید در برابر این هدف خطرناک هوشیار بوده و مانع از فضاسازی و تبلیغات دروغین و جریان سازی هایی شود که زیر نظر جریان آمریکایی – انگلیسی صورت می گیرد و هدف ایجاد شکاف میان مسلمانان را دنبال می کند.

رژیم صهیونیستی با مطالعه و آگاهی قدم به قدم جلو می آید و مسلمانان باید هوشمندانه نقشه های آنها را از بین ببرند؛ بی تردید امارات و بحرین تنها کشورهایی نیستند که در دام این نقشه افتاده اند و اسرائیل تلاش می کند رابطه خود با کشورهای دیگر منطقه را نیز عادی کند. این رژیم می خواهد با این اقدام حاشیه امنی برای خود درست کرده و زمینه را برای فشار بیشتر بر مسلمانان و تضعیف جایگاه آنها فراهم کند. البته وجود جبهه مقاومت با هدایت سیدحسن نصرالله که الگوی انسانیت و اتحاد اسلامی است، باعث می شود، تحقق این هدف برای اسرائیل و هم پیمانان آن بسیار دشوار باشد. بنابراین کسب آگاهی و مطالعه از اهداف این اقدامات و کنار گذاشتن اختلافات با دیگر کشورهای مسلمان در حال حاضر کمک موثری است تا از عملی شدن اهداف واقعی جبهه غربی و هم پیمانان منطقه ای آن جلوگیری شود.

حجت الاسلام مصطفی رنجبر شیرازی؛ رایزن سابق فرهنگی ایران در سوریه

 


آخرین کتاب ها