نگاه اداری در بنیاد مهدوی برداشته شود/ تفکر حاکم بر بنیاد مهدوی اداری نباشد
1399/7/23
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
نگاه اداری در بنیاد مهدوی برداشته شود/ تفکر حاکم بر بنیاد مهدوی اداری نباشد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نگاه اداری در بنیاد مهدوی باید برداشته شود تفکر حاکم بر این بنیاد نباید اداری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست هیئت اندیشه‌ورزی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان، اظهار کرد: اهمیت هر مسئله به اهمیت موضوع آن مسئله است.

وی گفت: در موضوع مهدویت خود حضرت مهدی(عج) محور است بنابراین موضوعی که در این بنیاد شریف بحث می‌شود به اندازه خود امام زمان اهمیت دارد پس باید برای آن خیلی مایه گذاشت و جهادی با آن برخورد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: در بحث مهدویت، معنویت حرف اول را می‌زند، این خود یک مساله است که چرا ما پیغمبر و امام معصوم را قبول داریم و امام معصوم برای ما چه کاری انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: امام معصوم واسطه فیض است و ما هم با همین نگاه به ایشان نگاه می‌کنیم و کسانی که این نگاه را مشرکانه می‌دانند به این معنا توجه ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بنابراین یک چرایی خوبی که می‌توانیم در نگاه به مقوله مهدویت داشته باشیم این است که مهدویت معنویت ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام پورذهبی عنوان کرد: هرکس به هر اندازه مرید و عامل به دستورات اهل بیت و قرآن است به همان اندازه جذابیت معنویت برایش ایجاد می‌شود، اما بعضی از ماها به این معنا توجه نداریم و به موضوع مهدویت متاسفانه یک نگاه اداری وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: به بنیاد مهدویت نباید مانند یک اداره نگاه شود، بلکه کار در این بنیاد باید از سطح یک وظیفه اداری خارج و به صورت یک رسالت اعتقادی و معنوی به آن نگاه شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: سال‌های زیادی است در شهرهای مختلف فعالیت دارم که متاسفانه همین دیدگاه اداری به کار وجود داشته است در حالیکه در برنامه‌های دینی و فرهنگی باید جهادی عمل و از قالب کار اداری خارج شد.

وی در ادامه به فلسفه بنیاد مهدویت گریزی زد و گفت: سمت و سوی مقوله مهدویت بعد از تشکیل بنیاد مهدویت باید از قالب کار اداری خارج شود و نگاه اداری را از آن حذف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: جلسات هیئت اندیشه‌ورزی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان به جای بیان گلمندی، باید ظرفیتی برای ارئه محتوا و ارائه طریق باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: ۱۶ واحد درسی در مقطع کارشناسی مربوط به معارف است که باید از این ظرفیت برای گفتمان‌سازی مهدویت استفاده کنیم.

وی افزود: اساتید معارف مانند هندسه و ریاضی تدریس می‌کنند به همین دلیل دروس معارف تاثیرگذار نیست در حالیکه اساتید معارف در کلاس‌ باید به نحوی تدریس کنند که مخاطبین را به موضوع ترغیب کنند و باید از ظرفیت گروه معارف با استناد به متون قدیمی در گفتمان‌سازی مهدوی بهره گرفت.

حجت‌الاسلام پورذهبی در پایان ابراز امیدواری کرد، همه ما مروج واقعی مکتب مهدویت باشیم و بدون انتظار تشویق، با مطالب محتوایی در این زمینه گام برداریم.


آخرین کتاب ها