برگزاری همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعات سقز و بانه/ وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام است
1399/7/23
مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
برگزاری همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعات سقز و بانه/ وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام است
مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: همایش منطقه‌ای ائمه جمعه و جماعات سقز و بانه همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام عسگری در جلسه هماهنگی برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت که در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: در دهه آخر صفر و ایام رحلت جانگداز حضرت پیامبر هستیم که این ایام را به جامعه بشریت و جهان اسلام تسلیت می‌گویم.

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: ایام هفته وحدت را در پیش داریم و این نشست در راستای هماهنگی ویژه برنامه‌های این ایام برگزار می‌شود.

عسگری با اشاره کوتاهی به شخصیت پیامبر مکرم اسلام، گفت: براساس آنچه امام صادق(ع) می‌فرماید هر خانه‌ای که در زمین وجود دارد و نام محمد(ص) در آن باشد در تمام ایام مبارک است.

وی تصریح کرد: حتی غیر مسلمان‌ها نیز در آثار خود از شخصیت پیامبر مکرم اسلام  تجلیل کرده اند که  این نشان دهند جایگاه شاخص پیامبر اسلام از دیدگاه جهانی در طول تاریخ است.

وی به ایام هفته وحدت اشاره کرد و گفت: ایام این هفته هر کدام با عناوین مختلفی نام‌گذاری شده و متناسب با این نام‌گذاری‌ها ویژه برنامه‌های مختلف برگزار می‌شود.

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: نخستین روز از این ایام با عنوان پیامبر اعظم(ص) و بزرگداشت مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمیانی، شهدا و ایثارگران،نهم آبان ماه با عنوان پیامبر اعظم، نماز جمعه، مسجد و روحانیت، سومین روز پیامبر اعظم(ص) اتحاد امت اسلامی در برابر خیانت به آرمان‌های قدس، چهارمین روز با عنوان پیامبر اعظم(ص) زن و خانواده، مواسات وهمدلی، پنجمین روز با عنوان پیامبر اعظم(ص) قرآن و اهل بیت و آخرین روز این هفته نیز با عنوان پیامبر اعظم(ص)، رهبری، اتحاد ملی، اقتدار امت اسلامی و استکبار ستیزی نام‌گذاری شده است.

عسگری اذعان کرد: ایام هفته وحدت امسال به نام شهیدان، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ماموستا محمد شیخ الاسلام، سردار شهید نورعلی شوشتری، شهیده منا خانم مرجانه قلیچ، شهید سبیل اخلاقی و شهید ملا حیدر فهیم نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در جهان و تاثیر آن بر برنامه‌ها و در کل زندگی بشریت گفت: در ویژه برنامه‌های این هفته باید مصوبات ستاد ملی کرونا به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.

تدوین و پخش مستند برادران

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: مستند برادران در راستای ایام هفته وحدت توسط دبیرخانه شورای برنامه ریزی اهل سنت تدوین شده و برای پخش در اختیار صدا و سیما قرار خواهد گرفت.

عسگری به برخی برنامه‌های شاخص این ایام در سطح استان گریزی زد و گفت: انجام مصاحبه با شخصیت‌های ا‌هل سنت و تشیع در استان، تولید و انتشار محتوای تقریبی در فضای مجازی و برگزاری مسابقات قرآنی، دیدار با نماینده ولی فقیه و غیره تعدادی از برنامه‌های شاخص استان در این ایام است.

وی از برگزاری همایش منطقه ای ائمه جمعه شهرهای سقز و بانه همزمان با هفته وحدت در استان خبر داد و گفت: تا قبل از شیوع کرونا این دست همایش‌ها به صورت فصلی و در ایام مختلف برگزار می‌شد امسال به لحاظ محدودیت‌ها کرونایی این همایش‌ها به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: هفته گذشته همایش روحانیون و ائمه جمعه در مریوان برگزار شد که بازخورد بسیار خوبی هم در بین جامعه روحانیون و رسانه‌های استان داشت.

برگزاری محفل انس با قرآن همزمان با هفته وحدت

عسگری برگزاری محافل انس با قرآن و مسابقات قرآنی را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام مرکز بزرگ اسلامی همزمان با این هفه عنوان کرد و گفت: این دوره مسابقات از ماه رمضان با استقبال بسیار خوب مردم استان و سایر استان‌ها با همکاری صدا و سیما برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در ماه رمضان از 2 هزار نفر تا 7 هزار نفر به صورت متناوب در این مسابقه قرآنی پیامکی داشتیم و از سایر استان‌های هم شرکت کننده داشتیم.

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری و استمرار این مسابقه در هفته وحدت هم در دستور کار قرار گرفته است که انتظار داریم بخشی از جوایز را سایر دستگاه‌ها متقبل شوند.

عسگری به برنامه‌ریزی برای سخنرانی در زمینه هفته وحدت در نمازهای جمعه در صورت مساعد بودن شرایط استان به لحاظ کرونا گفت: تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، روحانیون و فرهیختگان تقریبی، تجلیل از ارکان و کارگزاران مساجد، هنرمندان و رسانه های فعال در عرصه تقریب و غیره از دیگر برنامه های ما در این هفته خواهد بود.

وحدت مهم‌ترین مسئله در جهان اسلام است

وی در ادامه از هفته وحدت به عنوان بهترین ظرفیت برای تقویت هرچه بیشتر پایه‌های وحدت نام برد و گفت: وحدت مهم‌ترین مسئله در جهان اسلام است و همه باید در این راستا به وظیفه خود عمل کنند.

مسئول امور روحانیون و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: امروز همه می دانیم دشمن در هر کجا کمین کرده و منتظر یک جرقه برای دامن زدن به اختلاف است که به امید خدا برای همیشه این آرزو را به گور خواهد برد.


آخرین کتاب ها