تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات، وحدت میان مسلمین است
1399/8/1
امام جمعه اهل سنت تربت جام:
تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات، وحدت میان مسلمین است
مولوی امان الله برزگر با تاکید براینکه هدف نهایی تقریب تحقق وحدت میان مسلمانان به منزله یکی از امور بنیادین در اسلام است، گفت: تاسی از سیره پیامبر و اهل بیت ایشان باعث رستگاری مومنان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، مولوی امان الله برزگر امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام، در گفتگو با خبرگزاری تقریب، ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول یادآور شد: رسول مکرم اسلام مظهر مهربانی و عطوفت و تسلیم در برابر پروردگار است و تاسی به ایشان باعث رستگاری مومنان است.

وی با اشاره به نامگذاری برخی روزهای این ماه به هفته وحدت تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات را وحدت میان مسلمین دانست و تصریح کرد: خدا در سوره آل عمران امر به تمسک به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه کرده است زیرا که اگر مسلمانان همدل و همسو باشند، جامعه ای‌ سالم و اسوه خواهیم داشت.

مولوی برزگر با تاکید بر اینکه تفرقه‌ افکنان در جامعه مسلمانان آگاهانه یا جاهلانه مزدور و جیره‌خوار مستکبران، ظالمان و دشمنان اسلام هستند و این افراد به خاطر دنیا پرستی به باورهای راهگشا و والای اسلام پشت پا می‌زنند، افزود: در این بین رسول الله (ص) و اهل بیت ایشان محور وحدت هستند به گونه ای که با پیروی از رهنمودهای این بزرگواران همیشه از حیله های دشمنان در امان خواهیم بود.


آخرین کتاب ها