احساس امنیت در سراسر استان کردستان «ملموس و مشهود» است
1399/8/3
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:
احساس امنیت در سراسر استان کردستان «ملموس و مشهود» است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: براساس گفته‌ها و گزارشات مردمی، عموم مردم، نیروی انتظامی را از خود دانسته و از عملکرد این مجموعه خدوم در کردستان بسیار راضی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دآوای امین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در دیدار فرماندهان و کارکنان انتظامی و مرزبانی که به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی در این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، تبریک ماه‌ ربیع‌الاول و قدردانی از زحمات جهادگران عرصه نظم و امنیت اظهار داشت: نیروی انتظامی رسالت بسیار خطیری در برقراری نظم و امنیت و اجرای عدالت برعهده دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به‌عنوان مظهر اقتدار و دژ مستحکم امنیتی در برابر مجرمان و قانون‌شکنان در کشور عرض اندام کرده است، افزود: ادارات دیگر تنها در حوزه کاری انجام وظیفه کرده اما نیروی انتظامی و مرزبانی در عرصه‌های مختلف به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری تعامل و ارتباط پلیس با مردم را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: براساس گفته‌ها و گزارشات مردمی، عموم مردم، نیروی انتظامی را از خود دانسته و از عملکرد این مجموعه خدوم در کردستان بسیار راضی هستند.

وی امنیت و سلامت را بزرگ‌ترین نعمت الهی به انسان‌ها دانست و با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلامی گفت: نِعْمَتَانِ‏ مَجْهُولَتَانِ‏ الْأَمْنُ وَ الْعَافِيَة؛ ارزش دو نعمت «امنیت و تندرستی» از نظر مردم پوشیده و تا زمانی‌که آن را از دست ندهند، قدرش را نمی‌دانند.

ماموستا رستمی بیان کرد: در کشورهای همسایه آتش جنگ، درگیری و ناامنی وجود دارد، اما در سراسر ایران اسلامی و استان کردستان امنیت و احساس کامل برقرار، ملموس و مشهود است و این بیانگر آن هست که خداوند نعمت امنیت را به هر کشوری نمی‌دهد مگر ملتی که لایق آن باشند.

وی اظهار کرد: خداوند متعال قدرت، شجاعت، آگاهی، هوشیاری، توان دفاعی، قاطعیت و استقامت را به نیروهای نظامی و انتظامی مدافع امنیت داده و اگر نیروهای مسلح از این ویژگی‌ها برخوردار نبودند، یقیناً امنیت و آسایش مردم به‌ خطر می‌افتاد و دشمنان به اهداف شوم خود می‌رسیدند.

 فرمانده مرزبانی کردستان: امنیت پایدار در 227 کیلومتر مرز مشترک با عراق برقرار است/ رصد کامل تحرکات مرزی/ با هرگونه قاچاق شدیداً برخورد می‌کنیم

امام جمعه سنندج با بیان اینکه بصیرت، قاطعیت و رعایت کرامت انسانی در اجرای مأموریت‌های پلیس و مرزبانی در سطح استان قابل ملموس و مشهود است، عنوان کرد: مدافعان امنیت، نیروی انتظامی و مرزبانی در شهر و روستا، جاده‌ها، در مرزها، مناطق صعب‌العبور و کوه‌های سر به فلک کشیده حضور فعال داشته و بدون منت «امنیت» را برای مردم برقرار کرده تا زن و فرزندانمان بدون کوچک‌ترین ترس در هر ساعت از شبانه‌روز تردد و رفت‌وآمد داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و یکدلی در مقابله با توطئه‌ها و نفوذ دشمنان بیان کرد: تا زمانی‌که اتحاد، انسجام و همراهی مردم با متولیان امنیت وجود داشته باشد، امنیت تأمین و روز به روز ارتقاء یافته و در این شرایط کشور و استان‌مان امن و توسعه و پیشرفت به‌دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینکه اگر امنیت نباشد، کرامت، شرافت، عزت و نوامیسمان در خطر خواهد بود، ادامه داد: یقیناً هرگونه جنگ، دعوا، بی‌بندوباری، بی‌نظمی و ناامنی زندگی انسان را نابود می‌کند، بنابراین باید همواره در همه ایام سختی‌ها و تلاش‌های متولیان این حوزه برای جامعه بازگو شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در این دوران سخت کرونایی علاوه‌بر تأمین نظم و امنیت عمومی، با برگزاری رزمایش‌های متعدد کمک مومنانه لبخند رضایت و شادی به مردم هدیه داد؛ افزود: انصافاً خیرین، سپاه همیشه در صحنه، بسیج، پلیس و دستگاه‌های مختلف در این ایام با کمک‌هایشان دل نیازمندان را شاد کردند.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر ضرورت استفاده از تولیدات و ظرفیت‌های داخلی برای برون‌رفت از مشکلات کنونی کشور یادآور شد: ایران از توان دفاعی و قدرت نظامی بالایی برخوردار است اما باید در این شرایط سخت کرونایی و اوضاع اقتصادی، دولتمردان نیز به‌ فکر بهبود معیشت مردم و خیرین نیازمندان را فراموش نکنند تا فاصله اجتماعی کاهش یابد.


آخرین کتاب ها