کارآفرینی فرهنگی اولویت مسئولان قرار گیرد/فعالان فرهنگی تقویت می‌شوند
1399/8/3
نماینده ولی فقیه در استان کردستان :
کارآفرینی فرهنگی اولویت مسئولان قرار گیرد/فعالان فرهنگی تقویت می‌شوند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: کارآفرینی فرهنگی اولویت مسئولان قرار گیرد چراکه این امر می‌تواند توسعه فرهنگی و رفاه جامعه را در همه حوزه‌های فرهنگ در پی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی ظهر امروز در نشست اندیشه‌ورزان و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (قرارگاه خاتم الاوصیاء) ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول، ماه مولود پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) اظهار داشت: فرهنگ یک مقوله اداری نیست بلکه مقوله جهادی است و اگر از دید اداری به فرهنگ نگاه کنیم اداره‌محور خواهد شد.

وی با ابیان اینکه همیشه در مبحث فرهنگ، باید راه‌حل محور عمل کرد، گفت: برای پیشبرد فرهنگ نباید به بیان چرایی و چگونه شد پرداخت، بلکه باید به شیوه گروهی و با ایجاد راه‌حل‌های مناسب در جهت بهبود کیفیت هرچه‌بهتر فرهنگ، وارد عمل شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان کارآفرینی فرهنگی را بسیار با اهمیت برشمرد و تصریح کرد: در جلسات شورا روی کارهای محتوایی و کارآفرینی فرهنگی بحث و تبادل نظر شود چراکه کارآفرینی می‌تواند توسعه فرهنگی و رفاه جامعه را در همه حوزه‌های فرهنگ در پی داشته باشد و آنها را برجسته کند.

وی ناامیدی را یکی از تهدیدهای جامعه دانشگاهی خواند و افزود: متاسفانه ناامیدی همراه با ضعف دینی و عقیدتی جامعه دانشگاهی ما را تهدید کرده و به جامعه انسانی ما ضربه می‌زند که سعی بر این است در موضع فرهنگی، راه‌حل‌های رفع آن را تعقیب کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی ضعف دیدگاه‌های انقلابی را اشکال دیگر بر جوامع دانست و عنوان کرد: خیلی از افراد به جای اینکه به محتوا و درون مایه انقلاب و ترویج آن بپردازند و نقاط قوت و پیشرفت ایران اسلامی را یادآور شوند، دست به تعارف‌های اغراق‌آمیز می‌زنند.

وی موضوع و ضرورت اصلی استان را پرداختن به مباحث فرهنگی دانست و اظهار کرد: کردستانی‌ها مردمانی با فرهنگ و برخلاف برخی دیدگاه‌ها، استان کردستان استانی امنیتی نیست و علی‌رغم اینکه گروهک‌ها و مخالفان نظام درپشت مرزها کمین و درصدد ناامنی هستند اما با این وجود، کارها و اقدامات فاخری در این دیار انجام گرفته است.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه شناسایی، استفاده و تقویت شخصیت‌ها و افرادی فعال فرهنگی را رویکرد و اولویت برنامه‌ها در استان خواند و یادآور شد: یک فعال فرهنگی می‌تواند بسیار نقش‌آفرین باشد و قدرت این را دارد که یک روستا، محله و شهر را در حوزه فرهنگی تکان دهد.


آخرین کتاب ها