برای پیشگیری از اتفاقات و حل مشکلات مردم از ظرفیت ائمه جمعه استفاده شود
1399/8/3
مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور:
برای پیشگیری از اتفاقات و حل مشکلات مردم از ظرفیت ائمه جمعه استفاده شود
مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور گفت: شوراها و شهرداری‌ها در سال‌های ۹۷ و ۹۸ حواشی و مشکلاتی در عملکردشان داشتند در حالی‌که می‌توانستند برای پیشگیری از این اتفاقات، از ظرفیت ائمه جمعه در جهت حل مشکلات مردم استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا صمیمی مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور پیش‌از ظهر امروز در جریان سفر یک روزه خود به استان در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه 21 سال از عمر فعالیت شورایی در کشور می‌گذرد و اکنون جوانی‌ست که می‌تواند فعالیت‌های متعددی را در کشور انجام و اثرگذار باشد، اظهار داشت: برخی‌ها معتقدند چون شورا در کنار شهرداری کار می‌کند ذیل فعالیت‌های عمرانی است اما اینچنین نیست و 34 بند قانون مربوط به فعالیت آنان است.

وی با بیان اینکه شوراها در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و غیره فعالیت دارند، گفت: باید چهار رکن «قوه مقننه، قوه قضائیه، قوه مجریه» و «شوراها» برای پیشبرد اهداف نظام در کشور فعالیت کنند.

مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور خاطرنشان کرد: از سویی شوراها ارتباط مستقیمی با مردم داشته و باید به توقعات مردم رسیدگی شود و از سوی دیگر حاکمیت هم یک حدود و قیودی در ساختار کشور تعریف کرده که باید رعایت شود، بنابراین تنظیم این کار برای دفتر شوراها کار سختی است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای اجرای برنامه‌ها و جلب رضایت‌مندی مردم از تمام ظرفیت‌ها شهر و روستا تا مرکز کشور استفاده شود، تصریح کرد: متأسفانه شوراها برای حل مشکلات از ظرفیت ائمه جمعه در سطح کشور غافل شده در حالی‌که می‌توان با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعت از خیلی مسائل و حواشی شوراها و شهرداری‌ها جلوگیری کرد.

صمیمی با اشاره به اینکه هیچ‌گاه نمی‌توان شورا، شهرداری و دهیاری را از هم جدا کرد، عنوان کرد: بخشی از فعالیت‌‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی کشوری و بخشی هم استانی بوده، که شناسایی نیازمندی‌ها، منجر به حل مشکلات خواهد شد.

وی اظهار کرد: ائمه جمعه می‌توانند منعکس‌کننده ظرفیت‌ها، مشکلات و نیازهای شهر و روستاها باشند که شوراها با استفاده از این ظرفیت، می‌توانند مدیریت کامل و در تصمیم‌گیری عمل کنند.

مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور با اذعان به اینکه شوراها و شهرداری‌ها در سال‌های 97 و 98 حواشی و مشکلاتی در عملکردشان داشتند، افزود: با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات می‌توان پیشگیری و مشکلات را درمان و جراحی کرد. امیدواریم در این شرایط کنونی کشور، اقدامات در جهت اهداف نظام و خدمت‌رسانی به مردم باشد.


آخرین کتاب ها