فرهنگ کتاب و کتابخوانی به‌دور از شعار ترویج پیدا کند
1399/8/29
نماینده ولی فقیه در کردستان
فرهنگ کتاب و کتابخوانی به‌دور از شعار ترویج پیدا کند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به‌دور از شعار ترویج پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی بعدازظهر امروز در مراسم هفته کتاب و تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به همه فعالان این حوزه اظهار کرد: امام على(ع) می فرماید« الکُتبُ بَساتینُ العُلَماءِ» کتاب‌ها بوستان‌هاى دانشمندان‌ است.

وی با بیان اینکه کسانی‌که اهل کتاب هستند، منتظر فرصت و مطالعه هستند، خاطرنشان کرد: دانشمندان و فعالان حوزه کتاب بیشتر وقت خود را با کتابخوانی می‌گذرانند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به‌دور از شعار  ترویج پیدا کند.

وی افزود: باید با فرهنگ سازی مناسب به‌جای وقت‌گذراندن در فضای مجازی و تلفن همراه، وقت خود را به مطالعه و کتابخوانی اختصاص بدهیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به ﺗﺮﻭﻳﺞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻭ ﮐﺘﺎﺑﺨﻮﺍنی داشته باشند، عنوان کرد: با تکرار مکرر این جمله که «کردستان، استان فرهنگی است»، کردستان فرهنگی نمی‌شود.

وی گفت: معتقدم در ترویج و معرفی فرهنگ کردستان به اطرافیانمان کم‌کاری صورت گرفته است همه مسئولان باید به این مسئله اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان باید در راستای ترویج  فرهنگ کتابخوانی تلاش جدی داشته باشد، گفت: هر کدام از مسئولان متناسب با مسئولیت‌شان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های حوزه کاری خود را معرفی کنند.


آخرین کتاب ها