قرآن نقش مهمی در توسعه کتاب و کتابخوانی داشته است/کتاب مهم‌ترین عنصر انتقال اطلاعات است
1399/8/29
قرآن نقش مهمی در توسعه کتاب و کتابخوانی داشته است/کتاب مهم‌ترین عنصر انتقال اطلاعات است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: قرآن نقش مهمی در توسعه کتاب و کتابخوانی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ابراهیمی زارعی در دیدار با نماینده ولی فقیه و تجلیل از خادمان عرصه کتابخوانی نقش قرآن را در توسعه کتاب و کتابخوانی انکارناپذیر دانست و اظهار کرد: ظهور دین اسلام و پذیرش آیین اسلام از سوی ایرانیان تبعات و آثار فرهنگی بی بدیلی بدنبال داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه خدمت ایرانیان به اسلام بیشتر از عرب‌ها بوده است گفت: به دلیل قداست قرآن و علاقه ایرانی‌ها به دین اسلام ایرانیان در تحول خط نقش‌آفرینی کردند.

وی نوشتن آیات قرآنی بر کتیبه‌ها و سفالینه‌ها و نگارش خطوط مختلف قرآنی بر اشیا گرانبها را می‌توان از ابتکارات ایرانی‌ها عنوان کرد و افزود: این امر به پیشبرد فرهنگ کتابخوانی کمک کرد.

زارعی همچنین با اشاره به نقش بارز خوشنویسان در توسعه کتابخوانی اظهارکرد: نسخه‌نویسان و حضور آنها در کتابخانه‌های سلطنتی نقش تاثیرگذاری در کتابخوانی داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان توسعه قرآن و قرائت قرآن را مرهون نسخه‌نویسان دانست و افزود: این امر به توسعه فرهنگ کتابخوانی کمک شایانی کرده است.

وی ادامه داد: گرچه رسانه‌های دیجیتالی و فضای مجازی فضای در اختیار کتاب را تسخیر کرده است، اما کتاب مهم‌ترین عنصری برای انتقال اطلاعات است و هیچ ابزار دیگری نتوانسته جایگزین کتاب شود.

زارعی با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی بر نقش مهم خانواده ها و آموزش و پرورش بر ترغیب دانش‌آموزان به امر کتابخوانی تاکید کرد.

وی همچنین یادآورشد: دولت موظف است زیرساخت‌های توسعه کتابخوانی را در استان فراهم کند، همچنین توجه ویژه‌ای به روستاها و حاشیه شهر که فاقد کتابخانه است داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر فرهنگ‌سازی رسانه‌ها در راستای تشویق و‌ ترغیب مردم به امر کتابخوانی و گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد.


آخرین کتاب ها