تقویت روحیه جهادی از شاخصه‌های ترویج فرهنگ بسیجی است
1399/9/1
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
تقویت روحیه جهادی از شاخصه‌های ترویج فرهنگ بسیجی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تقویت روحیه جهادی از شاخصه‌های ترویج فرهنگ بسیجی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در جلسه دیدار فرماندهان بسیج که به مناسبت هفته بسیج در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: هفته بسیج برای مجلس و مجلس‌داری نیست بلکه برای این است که با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگ بسیجی را اشاعه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیجیان با روحیه‌‌ای که دارند، در دوره‌ای خاص فعالیت‌های بزرگی داشته‌اند‌ و در تمام عرصه‌ها نقش‌آفرین بوده‌اند.

وی با بیان اینکه راه بسیج و بسیجیان ایثار مالی و جانی دارد و این امر  جز با خلوص نیت ممکن نیست، اضافه کرد: روحیه بسیجی به این معنا است که شجاعانه و با پشتکار فعالیت‌های خود را پیش ببریم و در قید و بند آیین‌نامه‌ها قرار نگیریم و در کنار آن هم قانون را رعایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: تقویت روحیه جهادی یکی دیگر از شاخصه‌های ترویج فرهنگ بسیجی است چرا که بسیجی دنبال کارهای سخت بوده و انجام کارهای سخت نیز نیازمند روحیه جهادی است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه رفتار عالمانه از دیگر روحیات بسیجیان است چرا که بدون تفکر کاری را انجام نمی‌دهند، عنوان کرد: کرد: روحیه اخلاق‌مدارانه همراه با معرفت یکی دیگر از شاخصه‌های یک بسیجی است که می‌تواند بسیجی را به عنوان یک شاخصه معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان باید در رفتار، کردار و عمل از همه عالم‌تر و با دانش‌تر باشند، بیان کرد: روحیه اخلاق مدارانه، با معنویت، تهذیب و با معرفت بودن از دیگر شاخصه‌های بسیجیان است که امیدواریم با اجرای برنامه‌های مختلف این شاخصه‌ها بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.


آخرین کتاب ها