روحانیون ایثارگر و خانواده شهید سقز تجلیل شدند
1399/9/1
روحانیون ایثارگر و خانواده شهید سقز تجلیل شدند
ماموستایان ایثارگر، خانواده شهدا و روحانیون سقز در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستایان ایثارگر، خانواده شهدا و روحانیون سقز در گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس طی مراسمی تجلیل شدند.

امام جمعه حسینیه سقز در این آئین که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: حضور روحانیت و ماموستایان در جنگ هشت سال دفاع مقدس همواره باعث قوت قلب برادران مسلمان شده است.

حجت‌الاسلام محمد فلسفی گفت: در مشکلات و آسیب‌های اجتماعی امروزه هم حضور روحانیت و ائمه جماعت مساجد می‌تواند رهگشا باشد.

وی با بیان اینکه حضور مجاهدان و رزمندگان اسلام در طول جنگ هشت ساله ایران با عراق برگ زرین تاریخ است، اظهار داشت: آمریکا، اسرائیل و شوروی سابق دست به دست هم دادند تا نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران را محو کنند ولی این کار با تدبیر و هوشیاری رهبری خنثی شده است.

امام جمعه حسینیه سقز با اشاره به اینکه انقلاب ما دینی است و علمای زیادی در جنگ حضور داشتند، اضافه کرد: ایستادگی و نقش ماموستایان و مردم کردستان در جنگ‌های اولیه دفاع مقدس نشان‌دهنده خدمت صادقانه این دیار به جمهوری اسلامی ایران دارد.

حجت‌الاسلام فلسفی تاکید کرد: امروزه روحانیت همانند وظیفه‌اش در جنگ، هدایت و تبلیغ دینی بین جوانان را عهده‌دار است و با اینکه مساجد و نماز جماعت تعطیل شده است ولی هنوز تبلیغ و هدایت تعطیل نشده است و ماموستایان و روحانیون باید بیشتر از قبل به این موضوعات اهمیت و توجه کنند.

وی به دعا، نماز و قرآن خواندن در این وضعیت اشاره کرد و گفت: بالاتر از زدن ماسک و رعایت مسایل بهداشتی در راستای پیشگیری از کرونا همچون قرآن، نماز خواندن و دعا کردن است.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز نیز ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با بیان اینکه روحانیون همواره در خط مقدم دفاع از اسلام بوده و هستند، اظهار داشت: روحانیون از جمله جهادگرانی هستند که در همه عرصه‌های مربوط به دفاع از کیان اسلام و انقلاب به صورت داوطلبانه وارد میدان شده و جانفشانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام برومند رازیانی با اشاره به ایثارگری و رشادت روحانیون ایثارگر بیان داشت: روحانیون در راستای دفاع و صیانت از اسلام و انقلاب تکلیف و رسالت خود را انجام داده‌اند.

وی افزود: مـا بایـد قـدر دان خون شـھدا و فـداکاری‌های ایثارگران عزیز باشـیم تا انشاءالله بتوانیم راه شھدا را به خوبی ادامه دهیم.

در پایان این مراسم که با حضور فرماندار سقز برگزار شد از  ماموستایان ایثارگر، خانواده شهدا و روحانیون سقز تقدیر شد.


آخرین کتاب ها