کمک های انسان دوستانه بزرگترین مراتب احسان و همیاری است
1399/9/2
امام جمعه دهگلان:
کمک های انسان دوستانه بزرگترین مراتب احسان و همیاری است
امام جمعه دهگلان گفت: کمک های انسان دوستانه با توجه به ضرورت های موجود از بزرگترین مراتب احسان و همیاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا عبدالسلام محمدی اظهار کرد:  اهداء خون به همنوعان  اقدام نمادی از همدلی، احساس مسئولیت و از خالص‌ ترین نمونه‌های نوع‌ دوستی است.

وی تصریح کرد: بدون شک نجات دادن جان یک بیمار دارای اجر و ثواب بسیاری و به نوعی احیای فردی از جامعه می باشد که توصیه دین اسلام بر حفظ  و حمایت از جان دیگران است و این نوع کمک های انسان دوستانه با توجه به ضرورت های موجود از بزرگترین مراتب احسان و همیاری است.

امام جمعه دهگلان خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده که این سنت‌ پسندیده(اهدای خون) را همچون دیگر فعالیت ها تحت شعاع قرار داده است.

ماموستا محمدی تصریح کرد: اهدا کنندگان از اوایل شروع بیماری از ترس ابتلا به آن کمتر به مراکز انتقال خون در شهرهای مختلف کشور مراجعه کرده اند که این اقدام آنها علاوه بر کاهش ذخایر فرآورده های خونی، مشکلاتی را برای بیماران نیازمند به خون به همراه داشته است که در واقع اهدای خون اهدای زندگی به بیمارانی است که در شرایط نامناسب قرار گرفته و نیازمند این مایه حیاتی هستند.

وی افزود: در ایام کرونایی وظیفه همه ماست با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت سلامت خود و جامعه کوشا باشیم با توجه به هشدارهای ستاد مقابله با کرونا در شهرها، استان ها و همچنین کم شدن مراجعات مردم به سازمان انتقال خون ونیاز مبرم به خون در گروه های مختلف لازم وضروری است با مراجعه به سازمان انتقال خون درجهت بهبودی و سلامت بیماران نیازمندان به این ماده حیاتی تلاش کنیم.


آخرین کتاب ها