سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهید راه وحدت بود
1399/10/13
سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهید راه وحدت بود
امام جمعه پردیس سنندج گفت: سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهید راه وحدت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا خالدی امام جمعه پردیس سنندج ضمن تسلیت نخستین سالگرد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی به خانوده ایشان و مردم شریف استان کردستان اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی بازوی قدرتمند ایران در شکل دهی تحولات خاورمیانه است که دوست و دشمن برای معرفی بیشتر وی با اهداف متفاوت مستندها و گزارش های بیشماری تولید کرده اند.

وی با بیان اینکه اساس کار شهید سردار سلیمانی دفاع از اسلام و وحدت میان مسلمان است، افزود: زمانی که سردار سلیمانی در کشورهای سوریه، لبنان اقدامات راهبردی انجام می دادند هدفش نه تشیع بود و نه تسنن، بلکه با هدف محوریت اسلام و وحدت کل مسلمانان زیر چتر اسلام بود.

ماموستای آئینی اهل سنت استان کردستان گفت: شهید سردار سلیمانی جان خود را برای مبارزه با تکفیر و رواج وحدت جامعه اسلامی و تحکیم مقاومت و مبارزه با سطحی نگیری و تکفیرفدا کرد.

ماموستا خالدی با ذکر اینکه مبارزه طلبی سردارقلب ها یعنی حاج قاسم در جبهه محورمقاومت پیروزی اسلام دربرابر کفر به تمام معنا است، عنوان کرد: امیدوارم تمامی مسلمانان مبارزه، جهاد و وحدت گرای ایشان را الگوی خود قرار داده و در زندگی  روزمره خود مورد استفاده قرار دهند.

وی با بیان اینکه ترور سردارسلیمانی رسوایی آمریکا را به خوبی به جهانیان نشان داد، خاطر نشان کرد: آمریکا اگر در گذشته از حقوق بشر دفاع و ادعای مبارزه با تکفیر را داشتند اما با شهادت سردار سلیمانی، واقعیت ضد بشری و شوم خود را به دنیا نشان داد لذا فقط ظاهری توخالی و فریب دهنده دارند.

امام جمعه پردیس سنندج با عنوان اینکه با شهادت سردارسلیمانی دنیا بیدار شد افزود: در رسانه ها و در گفت و گوی محافل مشاهده می کنیم زمانی که سردار سلیمانی در عراق ورود پیدا کرد بیشتر افرادی که به خدمت ایشان می رفتند و ابراز ارادت می کردند از قشر اهل سنت بودند بنابراین هیچ گاه نامی ازمذاهب و دین نمی بردند درحالی که حتی یهودیان و مسحیان برای سردار احترام قائل بودند چرا که هدفشان فقط ترویج اسلام بود.

وی نقش سردار سلیمانی در مبارزه با جریان های افراطی بسیار مهم دانست و بیان کرد: تنها فرد و فرمانده ای رشید و توانمندی که توانست القاعده، داعش و گروهای تکفیری دیگررا به زانو در بیاورد فقط شهید حاج قاسم سلیمانی بود که با تاکتیک های تجربی و حرفه ای خود تمامی نقش های آمریکا، اسرائیل و داعش را خنثی کنند.      

 


آخرین کتاب ها