نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی است/انتقادات سازنده همکاران مورد توجه خواهد بود
1399/10/30
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی است/انتقادات سازنده همکاران مورد توجه خواهد بود
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر دستگاه و سازمانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام سعید عسگری در نخستین نشست خود با کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر دستگاه و سازمانی است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به نیروی انسانی و تلاش در راستای شایسته سالاری و ارزش قائل بودن برای تلاش‌های همکاران از اولویت‌های ما در مرکز است و در این راستا از هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده‌ای که صورت بگیرد استقبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه کوچکترین تلاش‌های که در راستای تحقق اهداف و پیشبرد چشم‌اندازهای مرکز از سوی همکاران صورت می‌گیرد را می‌بینیم، گفت: اولویت همه ما در هر مسئولیتی باید خدمت صادقانه و تلاش مضاعف در راستای تحقق و پیشبرد اهداف باشد.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر نعمت‌ها از دیدگاه بزرگان دین اسلام پرداخت و اظهار کرد: در فرازی از دعای کمیل امام علی(ع) آمده است «خداوند گناهانی را که باعث می‌شود نعمت‌ها تغییر پیدا کند بر من ببخش».

حجت‌الاسلام عسگری با بیان اینکه موضوع تغییر نعمت‌ها موضوع بسیار مهمی است، البته این تغییر نعمت شاید آنی نباشد، گفت: مثلا در زندگی دنیایی کسی خداوند یک امتیاز بزرگی قرار می‌دهد که در طول عمرش و یا بعد از آن به او داده می‌شود، اما به خاطر گناهانی که مرتکب می‌شود این امتیاز به مراتب پایین‌تر تقلیل و یا کلا از آن فرد گرفته می‌شود.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به حدیثی از امام سجاد(ع) در این راستا اشاره کرد و گفت: براساس آنچه  امام سجاد زین العابدین(ع) می‌فرماید انجام چهار فعل نعمت‌ها را در زندگی انسان‌ها تغییر و یا به صورت کامل حذف می‌کند.

وی با بیان اینکه براساس این حدیث ظلم به دیگران موجب زوال و فرار نعمت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن می‌شود، گفت: ظلم به دیگران در کنار زوال نعمت‌ها حق‌الناس هم به دنبال دارد و انسان فردای قیامت باید در این راستا هم پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: ظلم به دیگران انواع مختلف دارد، نباید این نکته را نادیده بگیریم که شاید بتوانیم سر همدیگر را کلاه بگذاریم ولی هرگز نمی‌توانیم سرخدا کلاه بگذاریم چرا که براساس آیات قرآن کریم خداوند تمام راه‌های مکر را می‌داند.

ترک کار خیر نعمت‌ها را از بین می‌برد

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: ترک کار خیر و نادیده گرفتن نعمت‌ها از دیگر فعل‌هایی است که انجام آن موجب زوال و تغییر نعمت می‌شود.

حجت‌الاسلام عسگری خاطرنشان کرد: اینکه نعمت‌ها و خدماتی که ارائه شده را نادیده بگیریم و تنها از کاستی‌ها سخن بگوئیم کفران نعمت است.

وی با بیان اینکه این نادیده گرفتن نعمت‌ها امروز در برخی رسانه‌ها مشهود است، گفت: خدماتی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول 4 دهه از عمر این نظام در شهرها و روستاها انجام گرفته انگونه که باید در رسانه‌ها انعکاس داده نمی‌شود در نقطه مقابل شاهد بزرگنمایی‌ در مورد کوچکترین مشکلات هستیم که این کار کفران نعمت است.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: ترک شکر نعمت‌ها از دیگر کارهایی است که موجب تغییر نعمت و یا از بین رفتن آن می‌شود.

حجت‌الاسلام عسگری با بیان اینکه استمرار ظلم از شروع آن بدتر است، گفت: یکی از راه‌های ریشه‌کن کردن ظلم انتقادات، پیشنهادات و عمل تک‌تک ما به وظایف است.

ترویج امر به معروف و نهی از منکر ریشه‌های ظلم را می‌خشکاند

وی تصریح کرد: اجرای کامل امر به معروف و نهی از منکر ریشه‌های ظلم را می‌خشکاند سعی خواهیم کرد به زودی کمیته امر به معروف و نهی از منکر را در مرکز فعال کنیم.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: برای ریشه کن کردن ظلم باید همه به وظایف خود عمل کنند و همکار و همیار هم باشند.


آخرین کتاب ها