زنان سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند
1399/10/30
ماموستا خدایی:
زنان سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند
امام جمعه شهرستان بانه گفت: زنان جامعه اسلامی باید با مطالعه زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) با شیوه و سبک زندگی بانوی بزرگ اسلام آشنا شده و آن را الگوی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بانه، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به تمام مسلمانان جهان و مردم استان کردستان؛ به بیان فضایل و سیره این بانوی بزرگ اسلام پرداخت و اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) نماد عفت و پاکدامنی در جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) سرمایه و هستی پیامبر(ص) بود، افزود: پیامبر بزرگ اسلام (ص) جلوی حضرت فاطمه زهرا(س) بلند می‌شد و لقب «ام ابیها» یعنی دختر «پدر و مادر» را به ایشان می‌دادند چراکه این دختر باوفا آنچنان نسبت به پدرش محبت می‌کرد که گویی یک مادر است.

امام جمعه شهرستان بانه جایگاه، بزرگواری وعظمت حضرت فاطمه زهرا(س) را بسیار والا توصیف کرد و گفت: باید الگویی این بانوی عالم الگوی بزرگی برای بانوان باشد که از روش و سبک زندگی ایشان در مسائل حجاب، زندگی، دیانت، باور به خدا و تقرب به الله سرمشق بگیرند.

وی سیره حضرت فاطمه زهرا(س) را بهترین الگو برای جامعه بشرییت دانست و خاطرنشان کرد: آن حضرت تمام زندگی خود را در مسیر جلب رضایت الهی سپری کرد و در دنیا از شخصیتشان به عنوان مظهر دین، تقوا، سرور زنان جهان و الگوی عفت و فضیلت نام می‌برند.

ماموستا خدایی حضرت فاطمه زهرا(س) را برترین زن جهان هستى، الگو عبادت، حیا، حجاب و وارستگى‌ خواند و تاکید کرد: زنان جامعه اسلامی باید با مطالعه زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) با شیوه و سبک زندگی بانوی بزرگ اسلام آشنا شده و آن را الگوی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.


آخرین کتاب ها