زبان تمام علما از توصیف ابعاد شخصیتی و دریای فضایل حضرت فاطمه(س) قاصر است
1399/10/30
ماموستا راستی:
زبان تمام علما از توصیف ابعاد شخصیتی و دریای فضایل حضرت فاطمه(س) قاصر است
امام جمعه موقت سنندچ گفت: ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) چنان گسترده و دریای فضایل‌شان بی‌کران است که زبان تمام علما در سرتاسر تاریخ از توصیف شایسته‌اشان قاصر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا محمد امین راستی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به محبان اهل بیت رسوال الله (ص) و تمام مسلمانان جهان، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) در تمام زمینه‌ها برای زنان و مردان جامعه الگو است و باید ویژگی‌های شخصیتی این بانوی عالم را به جوانان معرفی کنیم.

وی با یادآوری اینکه به تعبیر پیامبربزرگ اسلام (ص) حضرت فاطمه زهرا(س) سیدة نساء العالمین سرور زنان جهان است، گفت: بزرگان اهل سنت حضرت فاطمه زهرا(س) را برترین زن عالم دانسته و ابعاد شخصیتی وجود مقدسشان چنان گسترده و دریای فضایل‌شان بی‌کران است که زبان تمام علما در سرتاسر تاریخ از توصیف شایسته‌اشان قاصر است.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: طبق فرمایش حضرت رسول الله(ص) فاطمه عضوی از اعضای بدن من است و هرکس فاطمه را دوست داشته باشد خدا نیز او را دوست دارد و هرکس قصد اذیت و آزار حضرت فاطمه زهرا(س) را داشته باشد مانند کسی است که خداوند را مورد اذیت قرار دهد.

وی به جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) از دیگاه اهل سنت اشاره کرد و افزود: مقام، شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س)  بسیار رفیع و بلند و بر‌ترین بانوی دو عالم بوده است؛ حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «من از رسول خدا (ص) پرسیدم که از بین ما دو نفر (یعنی من و فاطمه) کدامیک بیشتر مورد علاقه شما قرار داریم؟ پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده: «فاطمه نزد من دوست داشتنی‌تر از تو و تو نزد من عزیز‌تر از اویی».

ماموستا راستی به روایتی از رسول خدا(ص) اشاره و یادآور شد: پیامبر گرامی اسلام(ص) غضب خدا را در غضب حضرت‌ زهرا(س) و رضایت خدا را در رضایت ایشان توصیف می‌کند. چرا که پیامبر خدا (ص) فرموده: «یا فاطمه، ان الله یعضب لغضبک و یرضی لرضاک». ای فاطمه، بی‌شک خداوند از غضب تو غضبناک و از رضای تو راضی می‌شود.


آخرین کتاب ها