حضرت فاطمه(س) سرچشمه زلالی، پاکی، حجاب و کرامت بودند
1399/10/30
عضو مجلس خبرگان رهبری:
حضرت فاطمه(س) سرچشمه زلالی، پاکی، حجاب و کرامت بودند
نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) سرچشمه زلالی، پاکی، شرف، عزت، حجاب و کرامت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به جهان اسلام اظهار داشت: خاندان پیامبر و رسول خدا(ص) طبق آیات و حدیث همیشه سرچشمه زلالی، پاکی، شرف، عزت، حجاب و کرامت بوده‌اند.

وی با اشاره به فرموده قرآن کریم در مورد خاندان پیامبر اسلام(ص) گفت: اراده و قصد خداوند درباره خاندان پیامبر(ص) با پاکی و عزت بوده و تا روز قیامت همان‌گونه خواهند ماند چراکه دارای جایگاه عظمت و بزرگی هستند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهر سنندج تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) به دو لقب زهرا به معنای پاکی، زلال و لقب بتول یعنی از نطر عبادت، خدا پرستی و اخلاق نمونه و پر بوده و اسوه و نمونه اخلاق در خانواده بوده است.

وی افزود: زنان ایماندار و مومن جهان باید اخلاق و نحوه زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی و نمونه زندگی خود سرمشق قرار دهند، چراکه این حضرت از نظر اخلاق، سخاوت، عبادت، اقدامات خیر خواهانه همیشه نمونه بود.

ماموستا رستمی عنوان کرد: بزرگی و عظمت حضرت فاطمه زهرا(س) آنچنان زیاد است که پیامبر اسلام (ص) مژده ملحق شدن اولین کس در روز قیامت به خود و بزرگ و سید زنان بهشت در قیامت و الگو و نمونه برای زنان در دنیا را می‌دهد.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه از حضرت عایشه سوال شده "ای عایشه در میان زنان چه کسی نزد پیامبر اسلام(ص) محبوب است، پاسخ داده که حضرت فاطمه زهرا(س) و درمیان مردان حضرت علی (ع) است، یادآور شد: زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) برای جامعه بشریت مایه رحمت و برکت بوده و باید الگوی جوانان قرا گیرد.


آخرین کتاب ها