احیای ارزش‌های اسلام خاستگاه انقلاب اسلامی است/دهه فجر نماد استکبارستیزی است
1399/11/1
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
احیای ارزش‌های اسلام خاستگاه انقلاب اسلامی است/دهه فجر نماد استکبارستیزی است
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: احیای ارزش‌های اسلام خاستگاه انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، سعید عسگری در نشست تقریب مذاهب در بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد با اشاره به فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد دهه فجر، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در جمله‌ای می‌فرمایند دهه فجرسرآغاز طلوع اسلام و خاستگاه ارزش‌های اسلامی و بخشی از تاریخ ماست.

وی خاطرنشان کرد: ما خاستگاه ارزش‌های اسلامی و ارزش‌های انسانی داریم و دقیقا دین اسلام و این انقلاب اسلامی همان چیزهای را تثبیت و زنده کرده که به عنون ارزش‌های انسانی است.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: خاستگاه اسلام ارزش‌های انسانی که ریشه در فطرت انسانی دارد.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: وقتی تمام پرده‌ها و غبارها کنار برود و صرفا خود انسان باشد و خدا آن ارزش‌ها متبلور و نمایان می‌شود.

حجت‌الاسلام عسگری افزود:‌ این ارزش‌های انسانی شاید به دلیل آسیب‌های اجتماعی، کجروی‌ها و محدودیت‌هایی که سایرین ایجاد می‌کند در طول تاریخ و زمان کمرنگ شود ولی هرگز این ارزش‌ها گم نخواهد شد.

وی با تاکید براینکه خاستگاه انقلاب اسلامی احیا و زنده کردن همین ارزش‌های انسانی است که ریشه در دین دارد، گفت: به واسطه این جمله که انقلاب آمد و ارزش‌های اسلامی و انسانی را زنده کرد، اهمیت دهه فجر و موقعیتی که در آن قرار داریم بیش از پیش برای ما نمایان می‌شود.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: در هرجایی از این جهان هستی ندایی بربیاید و به ارزشی پرداخته شود ردپا و اثار انقلاب اسلامی نمایان است.

حجت‌الاسلام عسگری با بیان اینکه دهه فجر نماد استکبارستیزی است که دشمنان را به زبونی کشیده است، خاطرنشان کرد: امروز ترس و رعب استکبار جهانی از قدرت ایران و تاثیرگذاری انقلاب مشهود است.

وی اظهار کرد: نفی وابستگی‌ سیاسی، جلوگیری از سکولاریسم اخلاقی، حفظ کرامت انسانی، فتح قله‌های دانش، نفی نفوذ و دخالت دشمنان همه و همه ارزش‌هایی است که به برکت انقلاب اسلامی به دست آورده‌ایم.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: امیدواریم این توفیقات به برکت روح ملکوتی امام و رهبری داهیانه سکاندار انقلاب همواره پایدار باشد.

حجت‌الاسلام عسگری افزود: یکی از برکات انقلاب اسلامی به ملت ما داد تربیت شخصیت‌های ارزشمند و نام‌آور همچون شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که ناشی از شیوع کرونا ویروس بر جامعه حاکم است بسیاری از برنامه‌های فرهنگی را تحت شعاع قرار داده است.

وی تصریح کرد: البته در فضای مجازی اقدامات و برنامه‌های بسیار خوبی به همت معاونت فرهنگی مرکز بزرگ در سطح گسترده‌ای در استان اجرا شد.

وی از برگزاری کارگاه سبک زندگی در بستر فضای مجازی به همت معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی همزمان با دهه فجر در استان خبر داد و گفت: برگزاری وبینار سراسر ویژه روحانیون به همت مجمع تقریب مذاهب از برنامه‌های مهمی است که همزمان با این دهه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این وبینار که به صورت سراسر به همت مجمع تقریب مذاهب و با همکاری دفاتر اهل سنت در قالب این وبینار در کنار یاد و خاطر دیگر حضرات یاد و خاطر روحانی عالیقدر ملا مصطفی مصطفوی که از مهره‌های سنگین و ارزشمند گرامیداشته می‌شود.

وی افزود: برگزاری همایش روحانیون، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری مسابقات قرآنی با همکاری صدا و سیما، برنامه‌های ویژه مساجد، اعزام مبلغ برای ویژه برنامه‌های دهه فجر و ....در بستر فضای مجازی از دیگر برنامه‌های دهه فجر در استان خواهد بود.


آخرین کتاب ها