کمک 10 میلیارد ریالی مردم کردستان به بازسازی حرم‌های مقدس/افزایش تعداد موکب‌ها
1399/11/1
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان
کمک 10 میلیارد ریالی مردم کردستان به بازسازی حرم‌های مقدس/افزایش تعداد موکب‌ها
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان گفت: طی چند سال گذشته 10 میلیارد ریال برای بازسازی حرم‌های مقدس توسط این ستاد در استان جمع‌آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات در جلسه استانی مدیران ستادی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری شکل‌گیری این ستاد نشانه‌ای از محبت ملت ایران به ساحت پاکان و برگزیدگان الهی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان خاطرنشان کرد: دو دهه از تشکیل این ستاد به پیشنهاد سردار شهید سلیمانی می گذرد و امروز به یک سازمان مردم نهاد گسترده تبدیل شده است.

سادات با اشاره به اینکه ستاد عتبات عالیات استان کردستان حدود 8 سال است که تشکیل شده است، افزود: کارهای بسیاری در این سال‌ها در راستای بازسازی حرم‌های مقدس انجام شده و کردستانی‌ها نیز در این راستا نقش موثری ایفا کرده‌اند.

وی گفت: طی چند سال اخیر بیش از یک میلیارد تومان نذورات مردمی جمع‌آوری شده که در راستای بازسازی عتبات عالیات هزینه شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان یادآور شد: همچنین در این سال‌ها صدها نفر برای کمک به بازسازی عتبات به عراق اعزام شده‌اند و توانسته‌اند نقشی در این مهم داشته باشند.

سادات بیان کرد: چند سالی است این ستاد علیرغم محرومیت زیرساختی و ساختمان در کردستان از لحاظ جمع‌آوری و اهدا نذورات به بازسازی عتبات عالیات از میان استان‌های رتبه آخر کشور فاصله گرفته و اکنون در جایگاه قابل قبولی است.

وی به افزایش تعداد موکب‌ها به ۲۰ مورد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: انتظار داریم مواکب، هیات‌ها و تکایا، بخشی از نذورات خود را به ساخت و ساز و بازسازی حرم‌ها و عتبات عالیات اختصاص دهند.


آخرین کتاب ها