استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مطالبه مردم بود/انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل به اراده خداوند بود
1399/11/18
امام جمعه مریوان:
استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مطالبه مردم بود/انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل به اراده خداوند بود
امام جمعه مریوان گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مطالبه مردم بود و با سرنگون شدن حکومت ظالمانه 2500 ساله به نتیجه رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان اظهار کرد: دهه فجر و سال روز پیروزی انقلاب اسلامی را به همه خانواده شهداء، ایثارگران، جاویدالأثران ، جانبازان، آزادگان و  اقشار جامعه تبریک می گویم.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل به اراده خداوند بود، خاطرنشان کرد: چهل و دو سال قبل اراده خدا بر آن قرار گرفت که تخت  2500  ساله سلطنت ظلم در ایران با مشارکت مردم و رهبری روحانی دلسوز و آگاه به امور زمان سرنگون شود.

ماموستا شیرزادی اضافه کرد: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مطالبه مردم بود و همچنانکه قرآن می فرماید: برای هر ظالمی نابودگری می رسد.

امام جمعه مریوان از  امنیت و آسایش موجود در جامعه، عمران و آبادانی، خدمات رسانی در عرصه های مختلف آموزشی و احیای ارزشهای دینی از  دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بوده است.

امام جمعه مریوان  میلاد حضرت فاطمه زهرا را نیز تبریک گفت و افزود : خداوند در قرآن به دو خانواده حضرت ابرهیم (ع) و  حضرت محمد(ص) می فرماید: «خداوند فقط می خواهد پلیدی و گناه را از شما اهل بیت دور کند و کاملاً شما را پاک سازد».

ماموستا شیرزادی عنوان کرد: فاطمه زهراء؛ در سال تعمیر کعبه متولد شد ، حضرت فاطمه مصدر اهل بیت هستند و در حالی که آیه تطهیر نازل شد پیامبر(ص) حضرات فاطمه و حسن و حسین و امام علی را صدا زد و با عبای خود آنها را پوشید و سپس فرمود: خدایا اینان اهل بیت من هستند بدی دین و دنیا را از آنها دور کن.

وی تصریح کرد: خداوند به همه پیامبران علی الخصوص حضرت محمد احترام خاصی قائل شده است  تا جایی که در سوره احزاب می فرماید: «خدا و ملائکه خدا بر پیامبر صلوات می فرستند پس ای کسانی که ایمان آورده اید بر پیامبرصلوات بفرستید؛ اصحاب عرض کردند ای رسول خدا به ما گفتید که چگونه به هم دیگر سلام کنیم ، اکنون به ما بگو چگونه صلوات بفرستیم  پیامبر فرمود: بگوید؛ خدایا رحمت و برکت خود را بر پیامبر و اهل و بیت پیامبر بفرست همانگونه که بر ابراهیم و اهل و بیت ابراهیم فرستادی».

وی اذعان کرد:پیامبر اسلام در جای دیگری می فرماید: هر کسی در روز جمعه بر من صلوات بفرستد ملائکه خدا صلوات او را مستقیماً به من می رساند، پس سعی کنیم ذکر مخصوص روز جمعه ما صلوات باشد.

وی تصریح کرد:  خداوند به پیامبر مژده داده که هر کسی صلواتی بر تو بفرستد من 10 صلوات به او می فرستم، پس به پیامبر و اهل و بیتش احترام بگذاریم تا خداوند نیز به ما احترام بگذارد.    


آخرین کتاب ها