ثبت‌نام ۱۰۴۶ نفر کردستانی در نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت
1399/12/2
ثبت‌نام ۱۰۴۶ نفر کردستانی در نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت
مسئول قرآن وعترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از شرکت هزار و ۴۶ نفر از فعالان قرآنی استان در نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت خبرداد و گفت: ۳۷ نفر حافظ کل قرآن در این دوره از رقابت‌های قرآنی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، کامل گلباغی، مسئول قرآن وعترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: ثبت‌نام در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت چند بار تمدید شد و آخرین مهلت ثبت‌نام در این دوره از رقابت‌های قرآنی ۲۰ بهمن‌ماه بود.

وی از شرکت هزار و ۴۶ نفر از فعالان قرآنی استان در نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت خبرداد و افزود: ۳۷ نفر حافظ کل قرآن در این دوره از رقابت‌های قرآنی شرکت کردند.

مسئول قرآن وعترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: از این تعداد ۴۳۲ نفر در رشته ترجمه سوره بقره، ۴۲ نفر در حفظ سوره بقره، ۶۳ نفر در تفسیر سوره بقره، ۲۲ نفر در صحیفه سجادیه ، ۶۴ نفر در نهج‌البلاغه، ۵۵ نفر در سبک زندگی معصومان، ۳۷ نفر در حفظ کل ، ۲ نفر در حفظ ۲۵ جزء، ۵ نفر در حفظ ۲۰ جزء، ۳ نفر در حفظ ۱۵ جزء اول ، ۱۳ نفر در حفظ ۱۰ جزء اول، ۵۰ نفر در حفظ پنج جزء اول، ۴۲ نفر در جزء اول، ۲۱۹ نفر در حفظ جزء ۳۰ شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت به صورت همزمان اسفندماه سال جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود، افزود: به دلیل مجازی برگزار شدن این دوره از رقابت‌های قرآنی و عدم حضور دانش‌آموزان آمار شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

گلباغی در پایان یادآورشد: سال گذشته دو هزار و ۲۳۹ نفر کردستانی در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کردند.


آخرین کتاب ها