اعلام فراخوان نخستین دوره انتخاب «روستای قرآنی ایران» در کردستان
1399/12/2
اعلام فراخوان نخستین دوره انتخاب «روستای قرآنی ایران» در کردستان
رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از اعلام فراخوان نخستین دوره انتخاب «روستای قرآنی ایران» از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان کردستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، کامل گلباغی، رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اظهار کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور سامان‌دهی، تقویت و حمایت از فعالیت­‌های دینی در روستاها، با هماهنگی و جلب مشارکت دستگاه‌‌های فرهنگی و دینی ذی‌ربط، طرح ملی «انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران» را اجرا می‌کند.

وی به اهداف این طرح ملی اشاره کرد و گفت: الگوسازی و جهت‌‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها و توسعه و ترویج و جریان‌سازی فرهنگ قرآن و عترت در اقشار مختلف جامعه از جمله اهداف این طرح ملی است.

وی تقویت هویت دینی و شبکه سازی فعالیت‌های قرآن و عترت در مناطق روستایی کشور و نحوه ثبت نام و شناسایی روستای قرآنی ایران را از دیگر اهداف طرح ملی انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران عنوان کرد.

رئیس کارگروه قرآن و عترت ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: برای دستیابی دهیاران سراسر کشور به کاربرگ ثبت‌نام، ضمن معرفی آدرس اینترنتی سامانه(ayat.farhang.gov.ir) از طریق فراخوان عمومی، «لینک» مخصوص ثبت نام از دو مرجع رسمی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌‌ها و سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌های سراسر کشور در اختیار دفاترکل امور روستایی و شوراهای استانداری‌‌ها قرار می‌گیرد و در نهایت توسط دهیاری‌‌های سراسر کشور تکمیل و در سامانه بارگذاری خواهد شد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات جمع‌­آوری شده، هیئت­‌های استانی(متشکل از دستگاه‌­های قرآنی استان) حداکثر سه روستا را به عنوان روستاهای منتخب استانی انتخاب می‌کنند.

گلباغی یادآور شد: با انتخاب روستای برتر استان(یک روستا)، کاربرگ و مستندات آن را برای انتخاب روستای قرآنی ایران به دبیرخانه دائمی ارسال می‌کنند.


آخرین کتاب ها