ماه رجب ماه بارش رحمت های بیکران الهی است/حرکت برمبنای خرد جمعی اولویت مدیریت مرکز بزرگ اسلامی است
1399/12/3
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
ماه رجب ماه بارش رحمت های بیکران الهی است/حرکت برمبنای خرد جمعی اولویت مدیریت مرکز بزرگ اسلامی است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه ماه رجب ماه بارش رحمت های بیکران الهی است، گفت: ماه رجب از ماه های پر فضیلت خداوند است که از آن به عنوان رجب الاصم و شهر الله الاصبّ یاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت الاسلام سعید عسکری در نشست باکارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، با تبریک فرارسیدن ماه رجب، اظهار کرد: ماه رجب و ماه شعبان مقدمه ای برای ورود به ماه ضیافت الهی و نشستن سرسفره خدا در ماه رمضان است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: ماه رجب از ماه های پر فضیلت خداوند است که از آن به عنوان رجب الاصم و شهر الله الاصبّ یاد می شود.

وی با تاکید براینکه این نام گذاری ها فلسفه هایی دارد، اضافه کرد: علت نام گذاری ماه رجب به «اصم » این است که هیچ ماهی از ماه های سال از نظر فضیلت و حرمت نزد خدای تبارک و تعالی، به آن نمی رسد.

وی معنای لغوی آن اشاره کرد و گفت: اصمّ از نظر معنای لغوی یعنی اینکه اصلاً صدایی را نمی شنود و اصبّ در معنای لغوی به معنی ریزش است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان کرد: ماه مبارک رجب حتی قبل از دین اسلام هم جایگاه و فضیلت بسیاری در بین مردم داشته و تمام جنگ ها در این ماه قطع و صدایی از جنگ و شیپور جنگ به گوش مردم نمی رسید این ماه را رجب اصمّ نامیده اند.

وی افزود: رجب را شهرالله الاصبّ هم می گویند چون در این ماه خداوند تبارک و تعالی نعمت های خود را به سمت بندگانش ارزانی و سرازیر می کند.

وی خاطرنشان کرد: شهر الله الاصبّ را وجود مبارک پیامبر اسلام(ص) نام گذاری کرده اند ایشان در روایتی می فرماید : رَجَبٌ شَهرُ اللّهِ الاصَبُّ یَصُبُّ اللّهُ فِیهِ الرَّحمَةَ عَلَی عِبَادِهِ.  ماه رجب ماه بارش رحمت های بیکران الهی است که خداوند تبارک و تعالی تمام رحمت خود را در این ماه بر بندگان خود ارزانی می دارد».

وی اضافه کرد: در مجموع چه رجب الأصم ّ چه شهر الله الاصبّ مهمترین مسئله این است که ما باید قدر این ماه را بدانیم که انجام برخی عبادات مانند روزه گرفتن در آن تاکید شده است.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم از برکات این ماه به نحو احسن بهره بگیریم و خود را برای ورود به ماه مهمانی خدا آماده نمائیم.

وی اظهار کرد: تشکیل جلسات با معاونت ها و واحدهای مختلف یکی از اقدامات ارزشمندی است که حوزه نظارت مرکز بزرگ اسلامی به جد پیگیر آن بوده اند.

ایشان خاطرنشان کرد: جلسات متعدد با معاونت های مختلف برگزار و طی این نشست ها به بررسی مشکلات و مباحث می پردازیم تا بتوانیم با ارائه راهکارهای مناسب زمینه رفع مشکلات و تحقق اهداف و چشم اندازها را فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه در اینجا بنا بر خرد جمعی است، گفت: از همه ظرفیت ها برای پیشرفت این مجموعه که منتسب به دفتر حضرت آقا است استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تحقق این هدف مستلزم این است که انتقادات و پیشنهادها را بشنویم و با ارائه راهکارهای مناسب گام برداریم.


آخرین کتاب ها