راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی در کردستان با مطالعه بوده است
1399/12/4
معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی در کردستان با مطالعه بوده است
معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: راه‌اندازی مرکز تخصصی در کردستان با مطالعه دقیق بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی غلامعلی  در نشست هیئت امنا و اساتید مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی با معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی‌ مدارس علوم دینی کشور، اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز تخصصی در کردستان با یک مطالعه دقیق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد این مرکز از قبل در شورای برنامه‌‌ریزی برنامه‌ریزی شده بود اما اینکه در کجا راه‌اندازی شود مورد بحث بود و بالاخره به این نتیجه رسیدیم که کردستان نیاز به روحانیونی دارد که بالاخره به روزتر باشند.

معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: تقویت حوزه‌های علمی در استان کردستان بر اساس این دیدگاه به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامعلی تصریح کرد:‌ این دغدغه وجود داشت که با توجه به مطالعات انجام شده با کاهش جامعه روحانیون صاحب نظر و توانمند در این استان مواجه باشیم.

وی اظهار کرد: هر میزان ما ماموستاها و روحانیون توانمند و متخصص‌تری داشته باشیم به همان میزان از جامعه دینی قوی‌تری برخوردار خواهیم بود.

معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: یکی از عواملی که در کشورهای اسلامی بزهکاری‌های اجتماعی کمتر از کشورهای غیردینی است باورها و اعتقادات دینی مردم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامعلی تقویت باورهای دینی در جامعه را امری ضروری دانست و عنوان کرد: ما در برخی استان‌ها بیش از نیاز روحانی داریم ولی در برخی استان‌ها مانند کردستان با کاهش آمار روحانیون مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: برنامه‌های مدون و به روز برای تربیت علما و روحانیون متخصص و توانمند اولویتی بود که مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه روحانی متخصص تعریف و مولفه خاص خود را دارد، گفت: مدارکی که در این مراکز به افراد داده می‌شود باید با دقت کامل صورت بگیرد و حتی در ثبت‌نام اولیه متقاضیان حساسیت‌های لازم مورد توجه قرار گیرد.

معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اضافه کرد: کادرسازی برای جامعه علمی و دینی مهمترین اهداف در مرکز تخصصی امام شافعی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامعلی با بیان اینکه امامان جمعه و جماعات باید اولویت فارغ‌التحصیلان این مرکز باشد، گفت: تمام توان و تلاش ما این است که مرکز تخصصی کردستان را به صورت جدی تقویت کنیم.

وی افزود: برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که از اساتید مجرب سایر استان‌ها برای برگزاری کلاس‌ها بهره‌گیری کنید.

 معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خاطرنشان کرد: تبلیغ و ارتباطات با سایر دستگاه‌ها برای معرفی هرچه بیشتر این مرکز تخصصی در استان ضروری است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامعلی با بیان اینکه تا زمانی که نیاز باشد به لحاظ مالی این مرکز مورد حمایت قرار خواهد گرفت، گفت: البته ما باید به سمت جذب حامی و افراد خیری که در استان دوست دارند طلبه و روحانی تربیت شود برویم و در این راستا از هر ظرفیتی که امکان دارد بهره‌گیری کنیم.

وی عنوان کرد: اگر طلبه‌های فاضل و درجه یک به عنوان مدرس برای مرکز جذب و طلاب و روحانیون درجه یک تربیت و تحویل دهید خود به خود این کار تبلیغ بسیار خوبی برای مرکز تخصصی امام شافعی کردستان خواهد بود.

 معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اضافه کرد: 10 طلبه خوب که زمینه ارتقای آنها فراهم شود بهتر از این است که آمار بالایی را که خروجی نداشته باشد ثبت‌نام کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامعلی اظهار کرد: برنامه‌ریزی خوب، شناسایی و جذب اساتید توانمند باید ملاک حرکت مرکز تخصصی قرار گیرد ما نیز اعتبارات مورد نیاز را تامین خواهیم کرد.


آخرین کتاب ها