سیره و رفتار شخصیتی امام علی(ع) باید برای نسل جوان تبیین شود
1399/12/9
امام جمعه سنندج:
سیره و رفتار شخصیتی امام علی(ع) باید برای نسل جوان تبیین شود
امام جمعه سنندج تاکید کرد: سیره و رفتار شخصیتی امام علی(ع) باید برای نسل جوان تبیین شود چرا که احترام به اهل‌بیت(ع) و حرمت نگه‌داشتن آنها انسان موجب سعادت انسان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: پیامبر مبارک اسلام بزرگترین نعمت الهی برای امت اسلامی است و هر جا  نام پیامبر می‌آید برکت و نعمت فراوان بر آن نقطه سرازیر می‌شود.

وی با تبریک میلاد امام علی(ع)، اضافه کرد: تمام زوایای زندگی حضرت علی(ع) برای ما درس است که باید با الگوگیری از سیره و روش ایشان مسیر سعادت دنیا و آخرت را بپیماییم.

امام جمعه سنندج تاکید کرد: سیره و رفتار شخصیتی امام علی(ع) باید برای نسل جوان تبیین شود چرا که احترام به اهل‌بیت(ع) و حرمت نگه‌داشتن آنها موجب سعادت انسان می‌شود.

وی اضافه کرد: پرداختن به زندگی و سیره این عزیزان نباید به روز میلاد و شهادت و وفات آنها خلاصه شود بلکه هر روز باید با توجه به زندگی اصحاب پیامبر که سراسر درس است در مسیر خدمت به دیگران و سعادت دنیا و آخرت گام برداریم.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه امروز کم نیستند پدران و مادرانی که به خاطر بی‌توجهی فرزندان در رنج هستند، اذعان کرد: فرزندان در احترام به والدین باید از تمام وجود خود مایه بگذارند چرا که این مهم از دستورات موکد دین اسلام است که در آیات متعدد قرآن به آن تاکید شده است.

وی افزود: والدین انسان‌هایی هستند که بدون هیچ چشمداشتی در خدمت فرزندان هستند و جوانی خود را به پای آنها می‌گذارند.

امام جمعه سنندج از پدر به عنوان بزرگترین معلم در زندگی انسان نام برد و گفت: وقتی پدر و مادر از فرزند دلشان رنجیده شود خداوند تبارک و تعالی نیز رنجیده می‌شود و این از اهمیت جایگاه پدر و مادر از دیدگاه دین اسلام است.

وی افزود: در آیات قرآن به انسان‌ھا سفارش شده که نسبت به پدر و مادر احترام و احسان کنند.

ماموستا رستمی اذعان کرد: نباید حتی با کلامی موجب رنج پدر و مادر شویم، تا جایی که خداوند در قرآن می‌فرماید هرگز کلمه اف را برای والدینتان بکار نبرید.

وی همچنین تاکید کرد: هرگز نباید بر پدر و مادر خشمگین شوید همواره با احترام و عزت با آنها رفتار کنید.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: خاتم پیامبران(ص) فرمود: هر کس می‌خواهد عمری طولانی، گشایش در زندگی و وسعت رزق و روزی فراوان داشته باشد، به پدر و مادرش نیکی و احسان نماید، چرا که این عمل بخشی از اطاعت خدا است.


آخرین کتاب ها