علما با روشنگری و بیداری جوانان شیطنت‌های دشمنان را خنثی نمایند
1399/12/9
امام جمعه دهگلان:
علما با روشنگری و بیداری جوانان شیطنت‌های دشمنان را خنثی نمایند
امام جمعه دهگلان گفت: علمای وحدت‌محور و دلسوز منطقه با روشنگری و بیداری جوانان منطقه و ارتباط‌گیری با مسوولین منطقه این شیطنت‌ها را خنثی نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان اظهار داشت: در جریان اخیر در سیستان و بلوچستان دشمنان ملت و نظام از این فضای ملتهب برای انحراف جوانان و مردم منطقه و مقابله با امنیت منطقه تلاش می‌کنند.

به گفته امام جمعه دهگلان، تمامی کلیپ‌های ویدیویی و صوتی ارسال شده به پیام‌رسان‌ها در جهت ایجاد تفرقه و نا امن جلوه‌دادن منطقه است.

وی اذعان داشت: در میان این افراد کسانی را می‌بینیم که با سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین با بستن و مسدودکردن جاده‌ها و راه‌های ارتباطی و همچنین تخریب فرمانداری و پایگاه و پاسگاه انتظامی به امنیت و وحدت منطقه خدشه وارد می‌کنند که این نمونه بارز تمرد، خروج و تجاوز به امنیت پایدار منطقه است.

ماموستا محمدی از علمای وحدت‌محور و دلسوز منطقه خواست با روشنگری و بیداری جوانان منطقه و ارتباط‌گیری با مسوولین منطقه این شیطنت‌ها را خنثی نمایند.

 وی در بخش اول خطبه‌ها اظهار داشت: دشمنان حتی برای پیامبر و لغزاندن او طرح و برنامه داشتند پس علما و رهبران جامعه باید به هوش باشند چرا که دشمنان همواره برای منحرف‌ساختن جامعه ما تلاش می‌کنند.

ماموستا محمدی همچنین ادامه داد: امام شافعی به عنوان فقیهی توانمند توانست اختلافات فقهی بین اصحاب رای و اصحاب اثر را سامان بخشد و مذهب اصولی را بنا و تدوین کند.

وی خاطرنشان کرد: این شخصیت بزرگوار در روشنگری و دفاع از اهل‌بیت پیامبر و حضرت علی و خاندان نبوت اشعار بسیار معروفی دارند و ارادت امام شافعی به اهل بیت بنحوی بود که دشمنان او را رافضی می‌خواندند.

ماموستا محمدی اذعان داشت: امام شافعی در جواب این افراد می‌گویند، بی‌شک من بهترین امام و بهترین راهنما را دوست دارم و اگر محبت علی دلیل بر رفض و بی‌دینی است، دنیا بدانند که من بی‌دین‌ترین مردمانم.


آخرین کتاب ها