زندگی امام علی(ع) سراسر درس است/ضرورت الگوگیری از منش و سیره امام علی(ع)
1399/12/9
نماینده ولی فقیه در کردستان:
زندگی امام علی(ع) سراسر درس است/ضرورت الگوگیری از منش و سیره امام علی(ع)
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:‌ زندگی امام علی(ع) سراسر درس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در سخنرانی قبل از نماز جمعه شویشه با بیان اینکه  این ایام متعلق به حضرت علی(ع) است، اظهار کرد: در کتاب تهذيب التهذيب نوشته ابن حجر العسقلاني وقتی به نام مولا علی(ع) اشاره می شود از فضائل ایشان تعریف می کنند.

وی تصریح کرد: رسول خدا(ص)علی بن ابیطالب را برای جمع آوری و اخذ جزیه از اهل نجران و تعلیم احکام و قضاوت در میان مردم یمن در  شرایطی که بسیار جوان بود بدان ناحیه فرستادند

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: هنگامی که علی بن ابیطالب از طرف رسول خدا(ص)مأموریت یافت به یمن برود بدان حضرت عرض کرد« ای رسول خدا مرا که فرد جوانی هستم برای قضاوت در میان مردم می فرستی بااینکه من تاکنون داوری نکرده ام؟»

وی اضافه کرد: رسول خدا(ص) دست به سینه علی(ع) زد و گفت« خدایا قلبش را هدایت فرما و زبانش را از لغزش مصون و محفوظ بدار»

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: حضرت علی(ع) فرمودند من بعد از این دعا در هیچ قضاوتی نماندم دعاهای پیامبر در حق مولا علی(ع) بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه در کتب مختلف در فضیلت امام علی(ع) بسیار زیاد است، گفت: امیدواریم تک تک ما رهروان واقعی این امام همام باشیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر ضرورت الگوگیری از منش و سیره امام علی(ع)، اظهار کرد: زندگی امام علی(ع) سراسر درس است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مردم و مسئولان شهر شویشه گفت: وضعیت منطقه که بسیار شاداب، پرنشاط و تمیز است نشان از فرهنگ مردم و تلاش مسئولان در این خطه دارد.

وی اذعان کرد:مسئولان دلسوز و پیگیر از دیگر ویژگی و شاخص های شویشه است و این زمینه را برای خدمت رسانی به مردم فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان از مهمان نوازی مردم و مسئولان این شهرستان تقدیر کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم خدمت گذار خوبی برای مردم باشیم.


آخرین کتاب ها