توجه به جامعه روحانیون اولویت ما در کردستان است/ظرفیت‌های کردستان باید مورد توجه قرار گیرد
1399/12/9
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
توجه به جامعه روحانیون اولویت ما در کردستان است/ظرفیت‌های کردستان باید مورد توجه قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ‌توجه جدی به جامعه علما و روحانیون از شیعه و سنی اولویت ما در کردستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در جمع روحانیون و علمای بخش کلاترزان اظهار کرد: ما امروز یکی از رویش‌های نظام را در این منطقه شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های بسیار خوبی در این منطقه ایجاد شده و خوشبختانه شاهد حضور علما و روحانیون و مسئولان خدومی هستیم.

وی با بیان اینکه اگر امروز در این منطقه گروه‌های تکفیری و دشمنان نظام نتوانسته‌اند نفوذی داشته باشند به برکت تلاش علما و روحانیون و مسئولان دلسوز و همیشه در عرصه است، عنوان کرد: احصای مشکلات و توانایی هر منطقه از اولویت‌های ما در سفرهای استانی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مناطقی مانند منطقه کلاترزان که هم به سنندج نزدیک است و هم ظرفیت‌های حوزوی شایسته‌ای دارد و از سوی دیگر موقوفات قابل توجهی دارد این مسئولیت را برای ما ایجاد می‌کند حوزه نگل و خروسه را در صورت نیاز به تقویت و حمایت مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اگر ظرفیت احداث یک حوزه جدید در منطقه باشد بررسی خواهیم کرد، گفت: سعی خواهیم کرد روی این موضوع کار کنیم و تمهیدات لازم برای تحقق اهداف در این حوزه اندیشده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: نخستین چیزی که در حکم مقام معظم رهبری از بنده خواسته شده تکریم علما و روحانیون بوده و بنده نیز خود را موظف می‌دانم در این زمینه کم کاری نکنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با اشاره به اینکه برخی مسائل جزئی وجود دارد که روحانیون با آن دست به گریبان هستند، گفت: معوقات بیمه‌ای عزیزان از سوی مرکز بزرگ اسلامی پیگیری شده و به زودی رفع مشکل خواهد شد.

وی اذعان کرد: مرکز خدمات نیز در حال انجام کارهایی است سعی خواهیم کرد مشکلات به زودی رفع شود، اما در این راستا عزیزان باید مقداری صبر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: مشکلات وجود دارد و به نقطه خاصی خلاصه نمی‌شود، اما نباید این مشکلات منجر به ناامیدی در جامعه شود ما در استانی قرار داریم که دارای ظرفیت‌های بالایی است که متاسفانه از این ظرفیت‌ها تا حدودی به خوبی استفاده نشده است.

وی با اشاره به وجود بیش از 18 هزار موقوفه در استان کردستان گفت: امیدواریم با پویا کردن این حوزه برخی مشکلات را در استان با بهره‌گیری از ظرفیت موقفات سامان دهیم.

وی اظهار کرد: نماز جمعه‌های فعال پرمخاطب و پرمحتوا  ان شاءالله  مورد حمایت و پوشش قرار گیرد و در این راستا پیگیری‌های لازم انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: ارتباط با مرکز بزرگ اسلامی در جامعه روحانیون باید بیش از پیش توسعه پیدا کند تا بتوانیم در راستای رفع مشکلات و مطالبات آنها گام‌های اساسی برداریم.              وی با بیان اینکه توجه به معیشت جامعه روحانیون مهم‌ترین اولویت ما است، گفت: مهمترین هدف ما در این راستا ایجاد منابع پایدار برای مستمر بودن این حمایت‌ها است.

وی اضافه کرد: علمای منطقه و ماموستایان عزیز باید به لحاظ معیشتی وضعیت مناسبی داشته باشند تا بدون هیچ دغدغه‌ای بتوانند به کارهای تبلیغی دین بپردازند.

 


آخرین کتاب ها