ضرورت استفاده از ظرفیت موقوفات برای حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت
1399/12/9
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج:
ضرورت استفاده از ظرفیت موقوفات برای حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: از ظرفیت موقوفات برای حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا اقبال بهمنی در نشست نماینده ولی فقیه در استان کردستان با روحانیون و علمای بخش کلاترزان، اظهار کرد: موضوعی که در منطقه کلاترزان وجود داشته و مغفول مانده نقش این بخش در تربیت علمای دینی است.

وی تصریح کرد: خیلی از زمین‌های این روستا موقفه است ولی یک ریال از این موقوفات برای حوزه تربیت علما و روحانیون اختصاص پیدا نمی‌کند.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج افزود: اگر درآمد این موقوفات در اختیار علما و روحانیون قرار گیرد نیازی به حمایت از سوی هیچ دستگاه و ارگانی نیست.

وی با تاکید براینکه در گذشته این ظرفیت برای جامعه روحانیون ایجاد شده بود که از محل درآمد موقوفات در حوزه تربیت طلاب و روحانیون هزینه کنند، اذعان کرد: این انتظار  را داریم این موضوع پیگیری شود و موقوفات در اختیار روحانیون قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه مدرسه علوم دینی فعال در بخش کلاترزان فعال است، گفت: متاسفانه امکانات و زیرساخت‌های این مدارس نیاز به تقویت دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: احیای حجره‌ها و مدارس علوم دینی منطقه و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی از نیازهای اساسی در منطقه کلاترزان است امیدواریم با عنایت و لطف نماینده ولی فقیه در کردستان زمینه تحقق این دو مسئله مهم فراهم شود.


آخرین کتاب ها