جذابیت های دین در مدارس تبیین و معرفی شود/امور تربیتی از رویش های انقلاب اسلامی است
1399/12/11
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
جذابیت های دین در مدارس تبیین و معرفی شود/امور تربیتی از رویش های انقلاب اسلامی است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امور تربیتی باید دین را با ضمیمه کردن جذابیت های دین در سطح مدارس معرفی کند که متاسفانه اکنون به آن خوب پرداخته نمی شود، لذا همه ما وظیفه داریم که در این راستا تلاش کنیم و جذابیت های دین را معرفی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در دیدار با اعضای ستاد تربیتی آموزش و پرورش استان با تبریک ماه رجب و هفته امور تربیتی، اظهار کرد: بحث پرورش و تزکیه نص صریح قرآن و از جمله رسالت انبیاست و حضرت امام خمینی(ره) نیز این مهم را برای آموزش و پرورش در قالب امور تربیتی ابلاغ کردند.

وی افزود: اگر بخواهیم مجموعه دین را تبیین کنیم، شامل سه قسمت اعتقادات، مقررات، احکام و اخلاق است که کسانی که درصدد راه اندازی معاونت پرورشی در آموزش و پرورش بوده اند این مباحث دینی را مدنظر داشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: مسائل تربیتی و معنوی از جمله مواردی بود که پس از انقلاب به شیوه تدریس آموزش و پرورش در کشور افزوده شد و این مهم از برکات انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: معاونت پرورشی و امور تربیتی یکی از رویش های انقلاب است و می طلبد که همواره رنگ انقلابی خود را حفظ کند و نظام ارزش ها در آموزش و پرورش به صورت ویژه پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: امور تربیتی باید دین را با ضمیمه کردن جذابیت های دین در سطح مدارس معرفی کند که متاسفانه اکنون به آن خوب پرداخته نمی شود، لذا همه ما وظیفه داریم که در این راستا تلاش کنیم و جذابیت های دین را معرفی کنیم.

ضرورت پرداختن به نظام ارزش های دینی در جامعه

وی با تاکید بر پرداختن به نظام ارزش های دینی در جامعه اظهار کرد: بخش عمده ای از شهدای ما جوانان و نوجوانان هستند و این مهم نشأت گرفته از ارزش های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: رخدادهای بالفعلی داریم که بخشی از آن ها فراتر از جامعه ماست و همه ما خصوصا آموزش و پرورش باید خودمان را برای دوران پس از کرونا آماده کنیم.


آخرین کتاب ها