ضرورت نظارت جدی مسئولان بر بازار در مریوان/ احترام به والدین از دستورات دین اسلام است
1399/12/11
امام جمعه موقت مریوان
ضرورت نظارت جدی مسئولان بر بازار در مریوان/ احترام به والدین از دستورات دین اسلام است
امام جمعه موقت مریوان گفت: مسئولان و متولیان امر با نظارات بیشتر بر بازار مانع گران فروشی و فشار مضاعف در شرایط اقتصادی کنونی به مردم شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین،  ماموستا کریمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با اشاره به جایگاه شهدا از منظر دین اسلام و قرآن اظهار کرد: از تلاش شهرداری و شورای شهر در زمینه ساماندهی میوه فروشان تقدیر می کنم.

وی با اشاره به گرانی و نواسان قیمت ها در بازار عنوان کرد: این انتظار از دستگاه های متولی به ویژه اداره بازرگانی و صمت وجود دارد که با نظارات بیشتر بر بازار مانع گران فروشی و فشار مضاعف در شرایط اقتصادی کنونی به مردم شوند.

به گفته امام جمعه موقت مریوان، موضوع گرانی یک بحث و اینکه قیمت اجناس و کالاها از یک مغازه به مغازه دیگر تفاوت دارد جای سوال دارد و این نشان می دهد که نظارت ها کافی نیست.

ماموستا کریمی در ادامه سیزده رجب و میلاد حضرت علی (ع)  و روز پدر را هم تبریک گفت و افزود: در مورد ماه رجب پیامبر(ص) می فرماید: هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد مثل آن است که یک سال را روزه گرفته باشد و کسی هفت روز را روزه باشد، هفت درب جهنم به رویش بسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کس هشت روز از این ماه مبارک را روزه بگیرد ، درب های هشتگانه بهشت را بر روی خود باز کرده است.

وی احترام به والدین را از دستورات دین اسلام و مورد تاکید خدا و پیامبر عنوان کرد و گفت: پیامبر اسلام خطاب به حضرت علی(ع) می فرماید: ای علی خدا با دادن سه امتیاز به تو ،  تو را اکرام کرده است.

به گفته امام جمعه موقت مریوان، عقد حضرت فاطمه به عنوان یکی از برترین زنان عالم بشریت، صاحب دو اولاد و جوان بهشتی حضرت حسن(ع) و حسین(ع) و داماد پیامبر مکرم اسلام بودن.

ماموستا کریمی تصریح کرد: حضرت عایشه (س) می فرماید : محبوترین زن نزد پیامبر حضرت فاطمه (س) و محبوترین مرد نزد آن حضرت امام علی(ع) بود.

وی در ادامه با بیان اینکه قرآن خطاب به انسان ها می فرماید: پروردگار شما گفته است:«مرا بخوانید تا دعای شما را بپذیرم»

وی اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی همچنین می فرماید «کسانی که از عبادت من تکبر می ورزند به زودی با ذلت وارد دوزخ می شوند».

وی در ادامه به سوره بقره آیه 186  و اسراء آیه 110 هم اشاره کرد و گفت: خداوند می فرماید: ای محمد هنگامی که بندگان من از تو درباره من سؤال می پرسند ، بگو؛ من نزدیکم ! دعای دعا کننده را، به هنگامی که ما را می خوانند،  پاسخ می گویم ! پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان بیاورند  تا راه یابند و به مقصد برسند.

وی اضافه کرد: قرآن در مسئله دعا از ما گله می کند چون در سوره یونس آیه 12 می فرماید:«هنگامی که به انسان زیان و ناراحتی می رسد ما را در حالی که به پهلو خوابیده یا نشسته یا ایستاده است، می خواند، اما هنگامی که ناراحتی را از او برطرف ساختیم پروردگارش را فراموش می کند.

امام جمعه موقت مریوان افزود: خداوند می فرماید:  به جز خدا چه کسی است که دعای تنگدستی را اجابت کند و گرفتاریها را بر طرف سازد؟


آخرین کتاب ها