ایجاد شکاف و تفرقه مهمترین راهبرد دشمن برای مقابله با اسلام است
1399/12/18
از اساتید دانشگاه
ایجاد شکاف و تفرقه مهمترین راهبرد دشمن برای مقابله با اسلام است
از اساتید دانشگاه گفت: ایجاد شکاف و تفرقه مهمترین راهبرد دشمن برای مقابله با اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام محمدربیع درویشی در سلسله نشست‌های تخصصی علمی  کردستان فرهنگی، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها با محور «کردستان، تقریب مذاهب و وحدت سالم» اظهار کرد:  وظیفه‌ مومنان مخصوصا عالمان وارسته، مبارزه یا خرافات و نظام‌مند کردن اندیشه‌ی دینی است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: شرک انواع مختلفی دارد و مستکبران امروز و شیاطین بزرگ و کوچک از مصادیق شرک هستند.

وی با بیان اینکه دین مایه‌ حیات واقعی انسان می شود، گفت: هرچند از نظر تکنولوژی و علوم تجربی پیشرفت کرده‌ایم، ولی آسایش و آرامش مردم به آن اندازه که باید پیشرفت نکرده است.

حجت‌الاسلام درویشی اذعان کرد: این نشان می‌دهد مأمن و آرامش بشریت را باید در جای دیگری جست‌وجو کرد و این مامن براساس آنچه در قرآن آمده در پرتو دین محقق می شود.

وی اظهار کرد: از جمله گام‌های دشمنان پس از انکار و دروغ دانستن دین و تمسخر انبیا و حتی در گام بعدی تعریف حداقلی دین و یا سکولاریسم دانستن حکومت‌ها، ایجاد تفرقه بین متدینین بوده است.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به ایجاد تفرقه و حکومت کردن معتقد هستند و در این راستا تلاش می کنند، گفت: وظیفه مومنان مخصوصاً عالمان وارسته این است که در راستای خنثی‌سازی توطئه‌های شیاطین کوچک و بزرگ مبارزه با خرافات و نظام مند کردن اندیشه دینی با معیار نصوص قرآن و احادیث متقن و عقل را اولویت خود قرار دهند.


آخرین کتاب ها