اشاره به تغییر و تحولات طبیعت در بیش از 115 آیه قرآن/خداباوری و معادباوری مهم‌ترین درس آیات تحولات طبیعت است
1400/1/15
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
اشاره به تغییر و تحولات طبیعت در بیش از 115 آیه قرآن/خداباوری و معادباوری مهم‌ترین درس آیات تحولات طبیعت است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: اگرچه در قرآن کلمه بهار نیست، اما شهید مطهری می‌فرمایند بیش از 115 بار آیات قرآن به این تحولات و تغییرات طبیعت پرداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت الاسلام سعید عسکری در نخستین نشست نماینده ولی فقیه در کردستان با کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سال 1400، اظهار کرد: امیدواریم سالی پر از برکت برای همه جهان اسلام و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه در نخستین روز کاری در محضر نماینده ولی فقیه در کردستان هستیم و از راهنمایی‌های ایشان بهره‌مند می‌شویم کمال تقدیر را داریم.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: اگرچه در قرآن کلمه بهار نیست، اما شهید مطهری می‌فرمایند بیش از 115 بار آیات قرآن به این تحولات و تغییرات طبیعت پرداخته که همه این آیات پایان بخشش دو نکته است.

حجت الاسلام عسکری تصریح کرد: خداباوری نخستین نکته‌ای است که این آیات به ما یادآوری می کند اگر بهاری است و زمین زنده می‌شود همه و همه درس خداباوری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر خداوند این زمین را زنده کرده است همین خدا هم دوباره مردگان را احیا و مدیریت تمام این کائنات در دست اوست.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: هرآنچه بین زمین و آسمان است همه و همه در دست اراده خداوند تبارک و تعالی است که زمین مرده را در بهار احیا می‌کند.

حجت الاسلام عسکری عنوان کرد: نکته دوم که در این آیات است موضوع معاد و معادباوری است که اگر زمین مرده دوباره زنده شد و اگر درختان خشک  دوباره جان گرفتند بیانگر این است که بعد از مرگ انسان‌ها دوباره زنده می‌شوند و در دنیای باقی به اعمال آنها رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: این همه تغییرات که در این جهان روی می‌دهد همه باید ما را به سمتی که ایمانمان تقویت شود سوق دهد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور  با بیان اینکه در آستانه بهار قرآن قرار داریم، گفت: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی ما را در مسیری که اجرای دستورات و آیات قرآن است قرار دهد.


آخرین کتاب ها