علی(ع) در قضاوت از همه شایسته‌تر است
1400/5/10
نماینده ولی فقیه در کردستان:
علی(ع) در قضاوت از همه شایسته‌تر است
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه در کتاب تهذيب التهذيب از قول خلیفه دوم امام علی(ع) به عنوان خوش قضاوت‌ترین انسان نام برده‌ شده، گفت: علی(ع) در قضاوت از همه شایسته‌تر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی در جشن غدیر که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد با بیان اینکه حضرت علی(ع) دارای ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی بی‌نظیری است، اظهار کرد: «اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم» از مهمترین توصیه‌های امیر المومنین(ع) است.

وی با بیان اینکه مقصود از تقوا نگهداری نفس از انجام معاصی الهی است، خاطرنشان کرد: مقصود از نظم در کلام امیر المومنین (ع) عبارت از انجام گرفتن کارها در زمان خود و در جای خود «که هر چیزی بجای خویش نیکوست».

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: نظم این است که انسان کارهای خود را روی انتظام انجام دهد، امورات انسان باید منتظم، بروز و بدون نقص باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی اذعان کرد: اینکه انسان در انجام مسئولیت‌ها تمام تلاش خود را بکار بگیرد که هیچ نقص و مشکلی نداشته باشد.

وی با اشاره اینکه در کتاب تهذیب التهذیب از قول خلیفه دوم امام علی(ع) به عنوان خوش قضاوت‌ترین انسان نام برده‌اند، گفت: قضاوت تنها مربوط به دادگاه و دادگستری نیست قضاوت در ابعاد مختلف وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: علی(ع) در قضاوت از همه شایسته‌تر است و این مهم در زوایای مختلف قابل بررسی است.

وی به ازدواج امام علی(ع) و برخورد برخی از مردم و ملامت‌هایی که از سوی آنها نسبت به حضرت زهرا(س) صورت گرفت، گفت: حضرت زهرا(س) از ملامت‌هایی که از سوی مردم صورت می‌گرفت ناراحت شدند، پیامبر(ص) در دلداری بانوی دو عالم فرمودند«علی در دنیا و آخرت آقاست».

وی نظم و تقوا، سیدی هر دو دنیا بودن را از ویژگی‌های بارز امام علی(ع) دانست و عنوان کرد: اگر می‌خواهیم دنباله رو واقعی این امام همام باشیم باید صفات و ویژگی‌های اخلاقی ایشان را ملاک و الگوی رفتار خود قرار دهیم.

 


آخرین کتاب ها