دولت آینده برای رفع مشکلات مردم چاره‌اندیشی کند
1400/5/10
امام جمعه سنندج
دولت آینده برای رفع مشکلات مردم چاره‌اندیشی کند
امام جمعه سنندج گفت: امیدواریم مسئولان برای رفع مشکلات مردم به صورت جدی چاره‌اندیشی کنند و با برنامه‌ریزی مناسب زمینه اشتغال و اقتصاد را فراهم سازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین،  ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع سنندج اقامه شد، اظهار کرد: سلامتی جامعه از دیدگاه اسلام از همه چیزها مهم‌تر است چرا که اگر جامعه سالمی داشته باشیم زمینه توسعه و رونق و عبادت در آن فراهم است.

ماموستا رستمی از سلامتی و امنیت به عنوان دو سرمایه مهم در جامعه نام برد و گفت: امنیت ضامن پیشرفت و توسعه در هر جامعه و کشوری است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی نگران کننده برخی از افراد جامعه گفت:  از مسئولان انتظار داریم در رسیدگی به وضعیت جامعه به ویژه قشر نیازمند تلاش کنند.

امام جمعه سنندج  تصریح کرد: شرایط اقتصادی امروز به گونه‌ای است که مردم نه تنها قادر به تامین سرپناه برای خود نیستند حتی در تامین برخی ضروریات زندگی دچار چالش هستند.

ماموستا رستمی به گرانی مصالح ساختمانی هم گریزی زد و گفت: وقتی امروز یک کیسه سیمان با ۸۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود یک نیازمند چگونه می‌تواند به ساخت سرپناه امیدوار باشد.

مسئولان برای رفع مشکلات مردم چاره‌اندیشی کنند

وی اضافه کرد: امیدواریم مسئولان برای رفع مشکلات مردم به صورت جدی چاره‌اندیشی کنند و با برنامه‌ریزی مناسب زمینه اشتغال و اقتصاد را فراهم سازند.

امام جمعه سنندج ابراز امیدواری کرد، دولت آینده دولتی غمخوار برای مردم باشد و وعده‌هایی که برای رفع مشکلات جامعه داده را عملیاتی کند.

ماموستا رستمی گفت: مسئولان از اجرای طرح‌های بزرگی صحبت کرده‌اند که زمینه رونق اشتغال و اقتصاد در استان مرزی کردستان به گونه‌ای باشد که به نیروی کار نیاز به بیرون مرزها باشیم، اما این وعده‌ها هیچ وقت محقق نشد.

وی تصریح کرد: وضعیت بیکاری جوانان تحصیلکرده ما در استان کردستان نگران کننده است در حوزه اشتغالزایی باید اقدامات اساسی صورت بگیرد.

ثبت جهانی اورامان نشان از تمدن غنی مردم کردستان است

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها به ثبت جهانی اورامانات اشاره کرد و ثبت جهانی اورامان را نشان از فرهنگ غنی مردم کردستان دانست و از تلاش متولیان امر تقدیر کرد.

ماموستا رستمی خشونت را دور از فرهنگ اسلام و مردم کردستان خواند و گفت: نباید اجازه دهیم به خاطر برخی رفتارهای لحظه‌ای امنیت جامعه دچار خسران شود.

وی اضافه کرد: ریختن خون برادر دینی بزرگترین گناه و عذاب عظیمی را به دنبال دارد، و جزای کسی که مرتکب چنین گناهی شود خداوند با چشم غضب به او نگاه و عذاب جهنم را نصیب‌اش می‌کند.

امام جمعه سنندج  عنوان کرد: مسئولان نظامی و امنیتی با برهم زنندگان امنیت جامعه برخورد قاطع داشته باشند که مانع تکرار این برخوردها شود.

ماموستا رستمی از قتل به عنوان بزرگترین گناهان نام برد و گفت: از روزی که قابل هابیل را به قتل رساند تا روزی که دنیا وجود داشته باشد هر قتلی صورت بگیرد قابیل در گناه آن شریک خواهد بود.

وی اضافه کرد: خودکشی از دیگر گناهانی است که کمتر از قتل نیست و جزای انسانی که جان خودش را می‌گیرد آتش و عذاب جهنم است.

وی با بیان اینکه دادن رشوه و خوردن مال دیگران نیز از دیگر گناهان بزرگ است، گفت: شریک قرار دادن برای خدا، جادو و سحر کردن، قتل نفس، خوردن مال یتیم، تهمت به زن بی‌گناه و… از جمله گناهانی است که پیامبر مکرم اسلامی فرموده موجب نابودی جامعه می‌شود.


آخرین کتاب ها