مکتب امام صادق(ع) بهترین الگو برای تقویت وحدت در جهان اسلام است
1400/5/11
مدیر حوزه علمیه حضرت خدیجه(س) سنندج
مکتب امام صادق(ع) بهترین الگو برای تقویت وحدت در جهان اسلام است
مدیر حوزه علمیه حضرت خدیجه(س) سنندج گفت: مکتب امام صادق(ع) بهترین الگو برای تقویت وحدت در جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حسینی در نخستین همایش چگونگی تعامل حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع در استان کردستان که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اهل تشیع برگزار شد، اظهار کرد: برای الگوپذیری باید خیلی به عقب برگردیم.

وی افزود: باید به تاریخ و صدر اسلام برگردیم که بعد از رحلت پیامبر مکرم اسلام خلفا چگونه توانستند این تعاملات را حفظ کنند و با کمترین امکانات توانستند با تعاملات مذهبی و سیاسی اسلام را به جهان صادر کنند.

مدیر حوزه علمیه حضرت خدیجه(س) سنندج اضافه کرد: بعد از خلفا هم وقتی به زمان ائمه اطهار(ع) به ویژه امام صادق(ع) می‌رسیم می‌بینیم، علمایی از شیعه و سنی در مکتب ایشان تربیت شدند که نقش مهمی در آگاه‌سازی و بیداری جامعه ایفا کردند.

وی تصریح کرد: حوزه‌های اهل سنت و تشیع در استان در حال حاضر از لحاظ فرهنگی و علمی تعاملات خوبی با هم دارند که البته کافی نبوده و نیاز به گسترش هرچه بیشتر این تعاملات هستیم.

مدیر حوزه علمیه حضرت خدیجه(س) سنندج به تلاش‌های گسترده دشمنان برای ضربه زدن به اسلام در بستر فضای مجازی و اهمیت و ضرورت تعامل هرچه بیشتر مراکز و حوزه‌های علمیه برای مقابله با این هجمه‌ها گریزی زد و گفت: تنها با اتحاد و همدلی واقعی می‌توانیم در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی و توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنیم.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان از کوچکترین نقاط اختلافی برای ایجاد بزرگترین تفرقه‌ها استفاده می‌کنند و در این مسیر دست به هر توطئه‌ای می‌زنند.


آخرین کتاب ها