ضرورت وحدت رویه حوزه‌های علمیه کردستان برای رفع آسیب‌های موجود در جامعه
1400/5/11
مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان
ضرورت وحدت رویه حوزه‌های علمیه کردستان برای رفع آسیب‌های موجود در جامعه
مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان گفت: حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع در سراسر استان باید یک صدا، متحد و یکپارچه در مسیر رفع آسیب‌های اجتماعی حرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام عبدالملکی در نخستین همایش چگونگی تعامل حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع در استان کردستان که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اهل تشیع برگزار شد، اظهار کرد: اگر در یک جامعه‌ای یک بیماری بیاید مردم همه یقه دکترها را می‌گیرند و آنها را مسئول مداوای جامعه و جلوگیری از آن ویروس می‌دانند.

وی افزود: دردهای جسمانی را اطبا و دردهای روحی و فکری را علما و روحانیون باید چاره‌اندیشی کنند.

مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان خاطرنشان کرد: استان کردستان از جهات مختلف دچار آسیب‌های، فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی است و برنامه‌هایی ریخته شده که فکر، روان و فرهنگ مردم این استان را که مقام معظم رهبری از آن به عنوان استان فرهنگی نام برده‌اند را ببرند.

حجت‌الاسلام عبدالملکی اضافه کرد: در زمینه شبهات درگیری‌های زیادی داریم و خیلی از مردم شبهه زده شده‌اند همه این مسائل و مقابله با این هجمه‌های می‌طلبد که یکپارچه با برنامه‌ریزی و نقشه واحد و سیاست واحد جلو برویم.

مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان با تاکید براینکه هجمه، هجمه بسیار زیادی است و تعداد ما هم در مقابل این حجم از هجمه دشمنان زیاد نیست، گفت: اگر دچار اختلاف و تفرقه بشویم نمی‌توانیم بازخورد خوبی بگیریم.

حجت‌الاسلام عبدالملکی تاکید کرد: نیاز داریم حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع در سراسر استان یک صدا، متحد و یکپارچه عمل کنند.

وی اظهار کرد: ما دچار آسیب‌هایی در جامعه هستیم که مقابله با آن فقط از دست حوزه‌های علمیه بر می‌آید دیگران نه مکلف این حوزه هستند و نه کاری از دستشان بر می‌آید.

مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان افزود: باید همه در کنار هم با برنامه‌ریزی جلو برویم و اگر نیاز به کار علمی، آموزشی و غیره است هم آهنگ حرکت کنیم تا به خروجی مطلوب دست پیدا کنیم.


آخرین کتاب ها