بیش از هر زمانی نیازمند وحدت در جهان اسلام هستیم
1400/5/11
مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار
بیش از هر زمانی نیازمند وحدت در جهان اسلام هستیم
مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار گفت: امروز مانند همیشه و بیش از همیشه اصل بر وحدت است برای حرکت در مسیر نبی مکرم اسلام باید در برابر صهیونیست و استکبار که روز و شب برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان تلاش و نقشه می‌کشند باید متحدانه ایستادگی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، احمدزاده در نخستین همایش چگونگی تعامل حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشیع در استان کردستان که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اهل تشیع برگزار شد، اظهار کرد: اسلام هدیه ویژه الهی است که خداوند متعال از طریق خاتم الانبیا حضرت محمد مصطفی(ص) به انسان عطا فرمود.

وی اضافه کرد: دینی که کاملترین دین‌ها است، قرن‌هاست که این هدیه و امانت الهی در دست علما اهل تسنن و تشیع نسل به نسل چرخیده و امروز ما متولی حمایت و دفاع از این هدیه ویژه حضرت حق هستیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار گفت: هرجا حق باشد قطعا باطلی هم خودنمایی می‌کند، هرجا خدا است قطعا در مقابلش طاغوتی تلاش می‌کند نور خدا را خاموش کند لذا نور اسلام که همواره روشنایی‌بخش نسل‌ها بوده و هر روز نورش بیشتر از دیروز به جهان منعکس می‌شود طاغوت‌های زمان بیش از پیش تلاش خود را برای خاموش کردن آن بکار می‌گیرند.

وی افزود: امروز مانند همیشه و بیش از همیشه اصل بر وحدت است برای حرکت در مسیر نبی مکرم اسلام باید در برابر صهیونیست و استکبار که روز و شب برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان تلاش و نقشه می‌کشند باید متحدانه ایستادگی کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار عنوان کرد: علمدار مکتب آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی ما امام خامنه‌ای بر وحدت با تکیه بر مشترکات تاکید می‌فرمایند.

وی اضافه کرد: تاکید اولیا و انبیای دینی بر جمعه و جماعت و روابط اجتماعی، شرکت در مراسم شادی و عزای یکدیگر، هم صحبت شدن علمای شیعه و سنی در دانشگاه امام صادق و امام باقر(ع) و مناظرات علمی آنها همه بیانگر اهمیت وحدت در جامعه اسلامی است ما امروز گرد هم آمده‌ایم تا قرار خود را مرور کنیم که در جهان رسالتی بس عظیم داریم و این رسالت جز با همدلی و قد علم کردن در مقابل شیطان تحقق پیدا نمی‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار افزود: امیدواریم این همایش مطلعی برای حرکت همدلانه طلاب خواهر مسلمان به سمت جهانی شدن اسلام باشد.

انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها