شعرها و ظرفیت‌های ادبی زبان کردی مورد توجه شاعران قرار گیرد
1400/5/12
نماینده ولی‌فقیه در کردستان:
شعرها و ظرفیت‌های ادبی زبان کردی مورد توجه شاعران قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اشعار کردی زنده و پویا هستند و دیوان‌ها و شعرهای کردی حاضر، گواه این موضوع و نشانگر ظرفیت‌های ادبی زبان کردی بوده که باید مورد توجه شاعران قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست با شاعران آیینی که توسط بنیاد مهدویت استان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و قدردانی از شعرهایی که در جلسه قرائت شد، خطاب به شاعران اظهار داشت: باید بابت اینکه کلامتان به حمد و ثنای خوبان عالم است، شکرگزار خداوند باشید.

وی با بیان اینکه حمد و ستایش افرادی که لیاقت ندارند، تملقی بیش نیست، گفت: در وصف پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) هر چه قدر هم  شعر گفته شود به اصل جایگاه آن بزرگواران نمی‌رسیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان آثار متعلق به امام علی(ع) در ادعیه و سخن زیبا دانست و به کلام «طه حسین» ادیب بزرگ معاصر مصری درباره نهج‌البلاغه اشاره کرد و افزود: این نویسنده و سخنور مصری گفته که بعد از قرآن به زیبایی نهج‌البلاغه ندیده‌ام و وجود ندارد.

وی همچنین به آثار ادیب و نویسنده عرب زبان عبدالملک اصمعی اشاره کرد و بیان داشت: این یکی از بزرگان ادبای عرب بوده که در پاسخ به اینکه چگونه ادیب خوبی شدی، گفته است حفظ کلام الاصلع؛  یعنی کلان حضرت علی(ع) را حفظ کردم.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی یادآور شد: اشعار کردی زنده و پویا هستند و دیوان‌ها و شعرهای کردی حاضر، گواه این موضوع و نشانگر ظرفیت‌های ادبی زبان کردی بوده که باید مورد توجه شاعران قرار گیرد.


آخرین کتاب ها