توسعه فعالیت‌های قرآنی مستلزم برنامه‌ریزی و زمان است/مشکل اعتباری در برنامه‌های قرآنی نداریم
1400/6/10
نماینده ولی فقیه در کردستان:
توسعه فعالیت‌های قرآنی مستلزم برنامه‌ریزی و زمان است/مشکل اعتباری در برنامه‌های قرآنی نداریم
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: برای توسعه فعالیت‌های قرآنی باید وقت گذاشت و پیگیری کرد و از سرمایه‌هایی که در مسیر فعالیت‌های قرآنی در استان ایجاد شده، استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی  در یکصد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی ذیل شورای فرهنگ عمومی در کمترین زمان برگزار شود و متولیان حوزه قرآنی طرح و برنامه در این حوزه ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرچه در این حوزه وقت بگذاریم ارزشمند است و خوشبختانه براساس آنچه مطرح شد معلوم است همه در این حوزه دغدغه‌مند هستند لذا باید از این ظرفیت برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بهره بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: شرایط کرونایی بخش زیادی از برنامه‌ها و فعالیت‌ها را با چالش مواجه کرده است که امیدواریم با ریشه‌کن شدن این ویروس شاهد از سرگیری برنامه‌ها در سطح کمی و کیفی هرچه بیشتر در استان باشیم.

حجت‌الاسلام پورذهبی افزود: براساس اعلام استاندار کردستان و  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مشکلی در تصویب بودجه حوزه برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی وجود ندارد لذا باید این مهم را با جدیت دنبال کنند.

وی تصریح کرد: باید از دانشکده علوم قرآنی در استان به عنوان سرمایه‌ای معنوی به نحو احسن استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت:‌ برای توسعه فعالیت‌های قرآنی باید وقت گذاشت و پیگیری کرد و از سرمایه‌هایی که در مسیر فعالیت‌های قرآنی در استان ایجاد شده بهترین استفاده را برد.

حجت الاسلام پورذهبی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) به نقل از کتاب مسند امام رضا (ع) در خصوص ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری پیامبر(ص)، افزود: عادت پیامبر (ص) چنین بود با کسی جدل و بحث نمی‌کردند و زیاد حرف نمی‌زدند و از سخن پوچ و بی‌معنی پرهیز می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه حدیث اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) در رابطه با مردم هیچ وقت کسی را مورد مذمت قرار نمی‌دادند و از دیگران  عیب‌جویی  نمی‌کردند و در پی جمع‌آوری لغزش‌های دیگران هم نبودند.


آخرین کتاب ها