ضرورت حمایت مردم از زلزله‌زدگان هرمزگان/ شهیده اسدی نمونه بارز شهادت‌طلبی مردم این دیار است
1400/8/29
امام جمعه سنندج:
ضرورت حمایت مردم از زلزله‌زدگان هرمزگان/ شهیده اسدی نمونه بارز شهادت‌طلبی مردم این دیار است
امام جمعه سنندج به زلزله هرمزگان خسارت زیادی که این بلا طبیعی در این منطقه به وجود آورده اشاره کرد و گفت: این انتظار از مردم متدین و خیر کردستان وجود دارد که با کمک‌های مادی و معنوی خود از زلزله زدگان هرمزگان حمایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با حضور نمازگزاران و با رعایت الزامات بهداشتی در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: یادواره حضرت عبدالقادر گیلانی که چند شب اخیر در مسجد جامع برگزار شد، روح وحدت و برادری در آن کاملا مشهود بود.

وی خاطرنشان کرد: در مکانی که نام و یاد افراد نیک خدا آورده شود رحمت و برکت خدا در آن نقطه سرازیر می‌شود.

وی از مشارکت بالای مردم شهیدپرور کردستان در مراسم تشییع و تدفین شهیده فاطمه اسدی هم تقدیر کرد و گفت: این بانوی عزیز و ایثارگر نمونه بارز از خودگذشتگی و شهادت‌طلبی در بین مردم کردستان است.

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها با قدردانی از تلاش‌های استاندار کردستان، انتخاب یک نیروی جوان بعنوان استاندار جدید را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: حضور استاندار جدید زمینه‌ساز ارائه خدمات بیشتر و توسعه کردستان شود.

وی اضافه کرد: استان کردستان به واسطه محرومیت و مرزی بودن نیاز به تلاش جهادی برای توسعه است مشکلات مختلفی در این استان وجود دارد که رفع آنها به عنوان مطالبات جدی مردم باید از سوی مسوولانی که سکان مدیریت این استان را در دست می‌گیرند دنبال شود.

ماموستا رستمی به زلزله هرمزگان خسارت زیادی که این بلا طبیعی در این منطقه به وجود آورده گریزی زد و گفت: این انتظار از مردم متدین و خیر کردستان وجود دارد که با کمک‌های مادی و معنوی خود از زلزله زدگان هرمزگان حمایت کنند.

وی عنوان کرد: وقوع چنین بلاهای طبیعی در هر منطقه‌ای احتمال دارد اما مهمترین مساله در چنین شرایطی میزان همدلی و همفکری مسلمانان و برادران دینی نسبت به همدیگر برای عبور از این بحران‌هاست.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: امروز زلزله‌زدگان هرمزگان نیازمند حمایت و کمک هم وطنان خود هستند هرکس به هر اندازه وسع باید در این زمینه به وظیفه و رسالت خود عمل کند.

وی در ادامه به سوره فاتحه و برکات این سوره گریزی زد و گفت سوره فاتحه ام‌الکتاب، ام‌القرآن، دروازه کتاب قرآن و گنج قرآن است.

به گفته ماموستا رستمی سوره فاتحه اساس و پایه همه چیز بوده و معانی مختلفی برای این سوره مبارکه امده است که هرکدام کتابی است.

وی در ادامه نماز را اساس و خیمه دین نام برد و تصریح کرد: کسانی ترک نماز می‌کنند در روز قیامت با قارون حشر می‌شوند.

امام جمعه سنندج افزود: با ذکر خدا دل انسان آرام و از وسوسه به دور می‌شود و دل‌هایی که از ذکر خداوند غافل هستند به سمت ظلمت و تاریکی کشیده می‌شوند به گونه‌ای که انسان در زندگی فردی و اجتماعی سراسر ضرر و زیان برای خود و جامعه خواهد شد.

وی اضافه کرد: هر آنچه روی زمین و آسمان است مشغول ذکر خداوند و تسبیحات خالق هستی است و این عظمت ذکر خدا را می‌رساند.

وی در پایان با اشاره به کشتار مسلمانان در برخی کشورهای اسلامی، گفت: وضعیت امروز نتیجه نبود وحدت به معنای واقعی در جهان اسلام است که وجود تفرقه مسلمانان را گرفتار کرده امیدواریم شاهد تحقق وحدت جامع در همه جوامع اسلامی باشیم.


آخرین کتاب ها