پیکر مطهر 11 شهید درگیری روستای دری با حضور پرشور مردم شهید پرور مریوان تشییع شد.
1397/5/1
پیکر مطهر 11 شهید درگیری روستای دری تشییع شد
پیکر مطهر 11 شهید درگیری روستای دری با حضور پرشور مردم شهید پرور مریوان تشییع شد.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، اینجا مریوان است سرزمین عشق و دلدادگی سرزمین مرزبانی و مرزداری آنجا که گوشه گوشه آن با خون پاک شهدای شیعه و سنی، کرد و ترک و فارس و عرب آبیاری شده است.

یکبار دیگر عطر خوش شهادت در سراسر شهر پیچید، خون 11 کبوتر سفید که به دست مدعیان دفاع از حقوق کرد و کردستان ریخته شد.

سلام بر همه آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم، به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم. سلام بر آنهایی که رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند. سلام بر شهدا...

خمپاره در دل شب از شما پرنده‏‌هایى ساخت تا در دل آسمان، صداى بال زدنتان را همه بشوند، رفتن همیشه تلخ نیست. گاه، رفتن‌ها از همان آغاز، نوید از رسیدن می‌دهد.

پرپر شدن‌ها، همیشه اشک‌آلود نیست؛ گاه، حماسه‌ای زبانزد است که در دل تاریخ برای همیشه می‌ماند و فراموش نمی‌شود.

«فرزاد رحیمی، عبدالرحمن خالدی، ایرج رحیمی نیا، آرام فیضی، شادمان مرادی، برهان معین پور، طالب محمودی، محراب عبدی، ابراهیم حضرتی، آرش زارعی و شهید قانع کرم ویسه» 11 شهیدی بودند که برای دفاع از اسلام و انقلاب در روستای دری مریوان به دست گروهک ضد انقلاب به شهادت رسیدند.

تیمی 11 نفره که برای سربلندی قوم کرد در سرزمین مجاهدت‌های خاموش پرپر شدند تا دشمن بداند نمی‌تواند به نام کرد و کردستان، به خاک این کشور تعدی کند.

امروز رواق چشم مردمان دیار عشق و شهادت آشیانه 11 شهید گلگون‌کفنی بود که در روستای دری به دست ناپاکان به شهادت رسیدند و برای همیشه جاودانه شدند.

مریوان ایستاده به احترام آمدنتان باتمام وجود وقتی که بر دست‌های شهر سوغاتی آورده می‌شوید. صدا در گلو شکسته و اشک در چشم شاید شاید گوشه چشمی یا نگاه عاشقانه‌ای از جانب شما ما را بس باشد که در راهتان گام نهیم؛ بگذار بهتر بگویم جان دهیم.

امروز بر روی دوش برادرانتان از میدان شهید فهمیده تا میدان جهاد، تشییع شدید و همه ملت ایران بار دیگر برای دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام هم قسمتان شدند، این مردم غیور و شهید پرور مریوان بودند که در میان اشک و آه از پرپر شدن، بارها بارها تروریست و اقدامات از این دست را که به نام دفاع از کرد به دست ناپاکان رقم می خورد محکوم کردند.

شعار" مرگ بر منافق" و "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر انگلیس"، در آسمان مریوان طنین انداز شد تا همگان بدانند شهادت عزیزان، مردان و زنان انقلابی و ولایی کردستان را از مسیر اسلام و انقلاب دور نمی کند و همچون همیشه در عرصه حاضر هستند.

امام جمعه مریوان در مراسم تشییع شهدای عملیات تروریستی مریوان با بیان اینکه کرد و کردستان همیشه پشتیبان نظام و رهبری است، گفت: عامل شهادت این 11 شهید دسته گل، استکبار جهانی و کسانی است که دم از حقوق بشر می‌زنند.

ماموستا شیرزادی تصریح کرد: ملت کرد و کردستان به تقدیم این شهدا در راه دفاع از اسلام و انقلاب افتخار می‌کنند.

وی افزود: امروز مدافعین حقوق کرد به نام دفاع از کرد با اینگونه اقدامات تروریستی سعی دارند استان و شهرستان ما را ناامن جلوه دهند و ما را از مسیر انقلابی خود دور سازند.

وی خطاب به استکبار جهانی اذعان کرد: با این اقدامات کور تروریستی مردم کردستان در دفاع از نظام کوتاه نمی‌آید و تا آخرین قطره خون از انقلاب و کشورشان دفاع خواهند کرد.

به گزارش فارس، بامداد امروز در یک عملیات تروریستی پژاک در روستای دری مریوان، ۱۱ تن از بسیجیان و پاسداران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و ۸ نفر نیز زخمی شدند.

امام جمعه مریوان در مراسم تشییع شهدای عملیات تروریستی مریوان اظهار کرد: امروز مدافعین کرد به نام کرد، جوانان کرد را شهید می‌کنند

ماموستا مصطفی شیرزادی گفت: کسانی که داعیه دفاع از مردم کرد را دارند امروز با نام کرد، جوانان کرد و کردستان را به شهادت می‌رسانند.

بامداد شنبه شب حوالی ساعت 2:30 گروهک مسلح پژاک با انفجار پایگاه بسیج روستای "دری" اقدام به تیراندازی با " آر پی جی" و "خمپاره" کرده و از محل متواری شدند.

تعدادی از اشرار معاند در حین فرار به هلاکت رسیدند و نیروهای بسیج و سپاه به دنبال انتقام سخت از دشمنان هستند و به زودی خبرهایی دراین باره منتشر می‌شود.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها